snel I i us vijfentwintig jaar Als in 1960, tijdens het vierde Lustrum van het Landmeetkundig Gezelschap ^Snellius" in geschrift, woord en daad aan grafstenen en gedenkplaten de nodige aandacht wordt besteed en als thans in 1965 de plechtigheden ter gelegenheid van het vijfde Lustrum andermaal zullen aanvangen met de onthulling van een - in Zeeland opgespoorde - grafsteen, zal een onbevangen toeschouwer wellicht geneigd zijn te denken dat dit Gezelschap zijn activiteiten ontplooit op het terrein van de alleszins eerbiedwaardige weten schap der archeologie en haar blik méér naar het verleden dan naar de toekomst richt. Deze gedachte zal echter terstond vervagen zodra hij kennis neemt van de verdere manifestaties van het Lustrumfeest, waarvan dit boek er één is. Dat de Lustrumboekcommissie zich tot taak heeft gesteld in dit boek de randgebieden van de geodesie te belichten om aldus aan buitenstaander - maar evenzeer aan geodeet - duidelijk te maken welke relaties met andere wetenschaps- en vakgebieden bestaan, is een streven dat getuigt van actualiteit en vooruitzien. Er is vooral in de laatste jaren nogal iets aan het veranderen in de positie van de geodetisch ingenieur. Hij vindt z'n werkzaamheden in steeds meer gevarieerde posities in de maatschappij, enerzijds als gevolg van ontwikkeling en specialisatie in eigen vakgebied, waarbij de hulp van aanverwante vakgebieden onmisbaar blijkt, anderzijds door het meer bekend worden van de nog betrekkelijk jonge opleiding tot geodetisch ingenieur bij de beoefenaars van deze aanverwante vakgebieden. Aldus kan een gezonde wisselwerking ontstaan en zullen niet vermoede mogelijkheden en kansen mede door dit boek groter bekendheid verkrijgen. In een tijd, waarin - ook door studenten - veel gesproken en geschreven wordt over verkorting van studieduur, studierendement, wijze van kennis overdracht is het belangrijk om ook nog eens de aandacht te vestigen

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 10