ir. g. homan de juridische taak van de landmeter-ruilverkavelaar hoofdlandmeter van het kadaster te groningen De juridische taak van de geodetisch ingenieur bij de kadastrale ruilverkavelings- dienst maakt naast zijn administratieve en technische taak een belangrijk onder deel uit van zijn totale werk. Ik ben zelfs van oordeel dat het accent van zijn werkzaamheden op het administratieve en juridische terrein ligt, terwijl dit voor de ingenieur bij de bijhoudingsdienst van het kadaster ligt op de technisch- geodetische werkzaamheden. Natuurlijk heeft de geodetisch ingenieur bij de bijhoudingsdienst ook een administratieve en een juridische taak en aan de andere kant de ingenieur bij de ruilverkavelingsdienst een geodetische; ik heb slechts een accent willen leggen op het naar mijn mening belangrijkste facet van het totale werk. De aangegeven accenten zijn in overeenstemming met de opvatting van een docent van de Onderafdeling der Geodesie, die, toen ik ruim tien jaar geleden naar de ruilverkavelingsdienst werd overgeplaatst, tegen mij zei: ,,lk hoop dat u zich in uw nieuwe functie ook nog zult herinneren dat u geodeet bent". Komende van de bijhoudingsdienst heb ik deze uitspraak toen niet zo heel goed begrepen. Het leek mij nogal vanzelfsprekend dat ik, gezien mijn genoten opleiding, ook bij de ruilverkavelingsdienst geodetisch werk zou verrichten. Nu echter weet ik hoe moeilijk het is en hoe het steeds moeilijker wordt om bij deze dienst werkelijk geodeet - in technische zin - te blijven.

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 112