119 beroep te komen en zint op andere mogelijkheden. Als landmeter-deskundige van de betreffende ruilverkaveling heb ik gewezen op de mogelijkheid die de Wet Beroep Administratieve Beschikkingen misschien zou kunnen geven. Het gevolg van dit advies is, dat deze zaak binnenkort behandeld zal worden door de Raad van State. Hoewel het in eerste instantie merkwaardig lijkt, dat dit advies komt van iemand die zeer nauw bij de genomen beslissing betrokken is, acht ik het persoonlijk van belang dat het rechtsgevoel van de rechthebbende zo goed mogelijk wordt bevredigd. Bovendien acht ik een uitspraak van een hoger rechtscollege van belang voor de jurisprudentie. De beide rechtsvragen, die hier in geding zijn, kunnen als volgt worden samengevat: Is de plaatselijke commissie een administratief orgaan van de centrale overheid, zodat tegen haar beschikkingen beroep op de Kroon mogelijk is krachtens evengenoemde wet? En voorts: Is de plaatselijke commissie zelf bevoegd een volgens haar te laat ingediend verzoek tot pachtregistratie niet-ontvankelijk te verklaren, of dient ook hieromtrent ingevolge de artt. 20 en 21 Ruilverkavelingswet door de pacht- rechter te worden beslist? Mocht de plaatselijke commissie in het ongelijk ge steld worden - hetgeen ik niet verwacht - dan zou deze uitspraak mijns inziens een wijziging van de wettekst ten gevolge moeten hebben. Het plan van wegen en waterlopen brengt, dacht ik, weinig juridische proble men met zich mee. Gedeputeerde Staten nemen een besluit betreffende eigen dom, beheer en onderhoud van wegen en waterlopen, welk besluit onder meer aan de hypotheekbewaarder wordt gezonden ter overschrijving in de openbare registers. Een interessante vraag is, wat nu de gevolgen zijn van de overschrijving van dit besluit in de openbare registers. Sommigen kennen aan deze overschrijving geen grotere betekenis toe dan dat het besluit hierdoor wordt gepubliceerd", en dat de levering van de eigendom eerst geschiedt bij de overschrijving van de akte van toedeling (Sanders, scriptie Delft 1958, en Scholtens, Ruilverkavelings wet, Theorie en Praktijk). Anderen, waaronder schrijver dezes - scriptie Delft 1961 - zijn van oordeel dat de levering geschiedt door overschrijving van het eerderbedoelde besluit in de openbare registers.

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 116