verantwoording Zoals zovele gebeurtenissen is ook de voorbereiding en verschijning van een Lustrumboek te vergelijken met de bouw en tewaterlating van een schip, zij het dan dat veelal de periode van voorbereiding en bouw van een schip een grotere spanne tijds vergt. Echter vele identiteitstekens vallen er te plaatsen tussen de verscheidene fasen in beide. Onze fantasie kan ons hier vér voeren. Bij een Lustrum van Sneliius behoort een Lustrumboek. Een jaar tevoren wordt een commissie belast met de samenstelling en redactie ervan. Waarom is nu juist dit boek met deze inhoud door hen gekozen? Was het niet meer logisch dat het boek een blik in de tuin van de geodesie zou geven, zoals zijn voorgangers? Zeker, aan de geodesie is voor wat dat betreft nog lang niet voldoende publiciteit gegeven. Echter er zijn ontwikkelingen gaande, zowel binnen als buiten de geodesie, die momenteel sterk onze interesse opeisen. Juist de ontwikkelingen buiten het „enge" vakgebied van de landmeetkunde vragen deze maal uw aandacht. Wij mogen zeggen dat in de tijd dat Wageningen, in casu de Landbouw hogeschool, nog het niveau aangaf van de landmeters, die aldaar enige jaren een cursus volgden ter verkrijging van het diploma van landmeter, het Kadaster en ook de gemeentelijke landmeetkundige diensten de enige instanties waren die een werkkring aan hen verschaften. Na die periode, 1918-1935, was men in de gelegenheid het diploma van civiel-landmeter te verkrijgen aan de T.H. te Delft. Waar de opleiding in Wageningen sterk agrarisch georiënteerd was, kwam deze in Delft langzamerhand meer onder invloed van de civiele techniek, en werd de mathematische studie zeer belangrijk. In 1948 werd het dan uiteindelijk mogelijk het diploma van geodetisch ingenieur te verkrijgen. Nu, na zovele jaren, is het goed de resul taten eens te overzien. Een werkcommissie van Sneliius constateerde o.a.

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 12