ir. j. a. g. roeleve de geodeet als computeringenieur ingenieur bij de koninklijke nederlandsche heidemaatschappij te arnhem Het zal binnen „Snellius" nog wel steeds gebeuren dat er, hetzij in de „kroeg", hetzij onder de koffie aan het buffet, gediscussieerd wordt over de plaatsings mogelijkheden voor geodeten in Nederland. En tot voor kort zal daarbij bijna uitsluitend de functie van landmeetkundige bij Rijk, gemeente, provincie of een enkele particuliere onderneming onderwerp van gesprek geweest zijn. „Tot voor kort", want ik stel me voor dat er in de laatste tijd al wel mogelijkheden ter sprake kwamen om als geodeet een werkkring te vinden bij de met elektro nische apparatuur uitgeruste instellingen, die veelal de term „rekencentrum" in hun naam hebben opgenomen. Ik kan me eveneens voorstellen dat de discus sies hierover nogal eens stokken omdat de deelnemers aan zo'n gesprek niet helemaal op de hoogte blijken met de doelstellingen van deze rekencentra, de apparatuur die er in gebruik is en de technieken die er worden toegepast. Om in die gevallen uit de gespreksimpasse te geraken kan men natuurlijk overgaan op de plaatsingsmogelijkheden in het buitenland, maar daarmee doet men toch onrecht aan de ontwikkeling die er in het eigen land gaande is. Van de geodetisch ingenieurs die in de afgelopen drie jaar afstudeerden, zijn er op dit ogenblik - voorzover mij bekend - zeven werkzaam in een functie die in direct verband staat met de toepassingen van elektronische rekenmachines. Ik beschouw het als een voorrecht enige aspecten van de problematiek rond de

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 132