ir. c. van gelderen cultuurtechnisch onderzoek wetenschappelijk medewerker aan het instituut voor cultuurtechniek en water huishouding te wageningen In Wageningen verrichten, naast en in samenwerking met de Landbouwhoge school, vele autonome instituten onderzoek in bepaalde takken van de land bouwwetenschap. Eén van deze instituten is het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding, in de wandeling het I.C.W. genoemd. Het werk van de Landbouwhogeschool is vooral gericht op het onderwijs en de ontwikkeling van de landbouwwetenschap als zodanig. De instituten verrichten eveneens wetenschappelijk onderzoek en dragen, zij het veelal in ander verband, ook bij tot de overdracht van kennis. De aandacht van deze instelling is dikwijls in sterkere mate gericht op het praktisch nut en de toepasbaarheid van het ge vondene, waardoor ze wat betreft doelstelling en taak tot op zekere hoogte te vergelijken zijn met bijvoorbeeld T.N.O.-instituten. In dit licht bezien zijn de zeer nauwe betrekkingen tussen het I.C.W. en de Cultuurtechnische Dienst verklaarbaar. Enerzijds waarborgt dit een snelle toe passing van de onderzoeksresultaten, anderzijds ontvangt het onderzoek op deze wijze nieuwe stimulansen vanuit de praktijk. Het onderzoek omvat ,,de cultuurtechniek en aanverwante gebieden", in het kort gezegd alle onderwerpen die in de colleges bodemkunde, landhuishoud kunde en cultuurtechniek te Delft worden behandeld. Het Instituut telt vijf hoofdafdelingen, overeenkomend met de vijf hoofdonder-

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 150