t.h. student kadaster Op 2 december 1963 installeerde het toenmalige bestuur van „Snellius" een werkgroep, die zich zou beraden over de volgende onderwerpen: 1. de studietoelage van het Kadaster 2. de binding in onderwijsstof tussen het Kadaster en de onderafdeling 3. het praktisch werken bij het Kadaster en de beloning daarvan. Ongetwijfeld lag het in de bedoeling van het toenmalige bestuur de schijnwerper op het Kadaster te richten, op grond van de al dan niet gerechtvaardigde kritiek, die er onder studenten op deze instelling bestond. Het lag op dat moment voor de hand die onderwerpen te kiezen waarmee de student in de geodesie voor of tijdens de studie wordt geconfronteerd. Enige jaren voordien had reeds een werkgroep, bestaande uit Snelliusleden, een rap port laten verschijnen over de positie en plaatsingsmogelijkheden van de geo detisch ingenieur (zie tijdschrift voor K. en L., oktober 1962). Dit rapport was mede aanleiding tot het symposium over de toekomst van de geodetisch inge nieur (zie K. en L., februari 1963). In zekere zin sluiten dus de beschouwingen van de nieuwe werkgroep over de student aan op bovengenoemde publikaties over de afgestudeerde geodeet. Inmiddels (oktober 1965) is het werk van de groep nog niet geheel afgerond. De reden hiervoor is, dat enkele onderdelen van het werkprogramma nog nader onderzoek vragen. Dit geldt met name voor het punt: binding in onderwijsstof. Geen enkele beschouwing over een onderdeel van het studieprogramma kan los worden gezien van dat studieprogramma als geheel. De werkgroep heeft dan ook het studieprogramma (inclusief het halve jaar praktisch werken) in haar be schouwingen betrokken, en daarmee een zeer complex probleem aangesneden, aangezien de visie op de toekomst van de geodetisch ingenieur mede bepalend is voor de keuze van eventuele alternatieven in het studieprogramma. Wat de drie afzonderlijke onderwerpen betreft, zijn de volgende interne ver slagen en nota's geproduceerd:

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 205