excursie italië 16-25 februari 1961 Het bestuur 1960-1961 had wat betreft de buitenlandse reis twee voorname verlangens: een origineel reisdoel en een vervoermiddel dat door „Snellius" nog nooit gebruikt was: het vliegtuig. Het eerste is gelukt, het tweede niet. Ons reisdoel werd tenslotte Italië, in het bijzonder Milaan en Florence; de reis zou per trein moeten geschieden, omdat het reeds besproken vliegtuig op het laatste moment toch niet beschikbaar kwam; andere (goedkope) boekingen waren niet meer mogelijk. Na veel moeilijkheden in de beginfase van de organisatie is het toch gelukt een programma op te stellen dat ook voor de afdeling acceptabel was. Tenslotte moet het altijd een reis worden die bijdraagt tot de ontwikkeling op vakgebied van de student. Als men dit laatste kan aantonen dan heeft men als bestuur veel mee als het gaat om medewerking van de afdeling en ook (last but not least) bij het „bedingen" van subsidies. Het programma zag er als volgt uit: donderdag 16 februari Vertrek uit Utrecht per D-trein vrijdag 17 februari Aankomst Milaan. Ontvangst door een vertegenwoor diger van de Technische Hogeschool te Milaan zaterdag 18 februari 's Morgens bezoek aan „Societa Filotecnica Salmoiraghi" in Milaan, 's middags vrij zondag 19 februari Vrij maandag 20 februari Gehele dag: bezoek aan Technische Hogeschool te Milaan o.l.v. Prof. Solaïni dinsdag 21 februari Tocht naar enkele dammen in de Appennijnen woensdag 22 februari 's Morgens: bezoek aan de Italiaanse Touring Club 's Middags: vertrek naar Florence donderdag 23 februari Gehele dag: bezoek aan Officine Galileo (Santoni) vrijdag 24 februari Vertrek uit Florence per trein

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 207