215 werd dan ook door verschillende leden van het gezelschap op „beestachtige wijze" verslonden. Dit, gecombineerd met het feit dat de Chianti-wijn er qua smaak, ouderdom en hoeveelheid toe noodde ook hier geen scrupules te hebben, was er waarschijnlijk de oorzaak van dat enkele leden van het gezel schap in oververzadigde toestand aan de terugreis begonnen. De terugreis ver liep traag; het was slecht weer geworden en de route was lastig. Enfin, we arriveerden heelhuids en voltallig in Milano! Woensdag 22 februari bezochten we de Italiaanse Touring Club. Ook hier volgde na de ontvangst de gebruikelijke rondleiding. Duidelijk werd, dat we hier te gast waren op een soort kartografisch instituut. 's Middags vertrokken we om 15.40 uur per trein naar Florence (wie schetst onze verbazing toen op het station in Milaan bleek dat er speciaal voor ons een gehele wagon op een apart spoor was gerangeerd; toen ook nog bleek dat dit geen dood spoor was, kon men van sommige gezichten toch wel enige blijken van hulde voor de N.S. en de Italiaanse spoorwegen aflezen). We arriveerden om 19.30 uur en werden o.a. door Dr. Santoni ontvangen. De resterende twee dagen te Florence kunnen zonder meer geboekstaafd wor den als „grandioos". Hiertoe heeft zonder twijfel bijgedragen het feit dat de voortreffelijke huisvesting en de buitengewoon goede maaltijden bijna geheel werden aangeboden door het instituut „Officine Galileo", waarvan dr. Santoni directeur is. Hij had te Florence alles perfect geregeld! Donderdagmorgen 23 februari ging het per bus naar de fabrieksstad „Officine Galileo". Het bleek dat er een enorme verscheidenheid van produkten te be wonderen was; we beperkten ons echter tot die van de geodetische afdelingen van het concern. Eerst bezochten we de afdeling topografie, vervolgens de afde ling fotogrammetrie. Dr. Santoni gaf boeiend uitleg bij verschillende, door hem zelf ontworpen, instrumenten. Na de rondleiding in de fabriek ging het per bus naar een plaats buiten de stad, temidden van het door vele beroemde kunstenaars bezongen heuvellandschap dat Florence omringt. Dr. Santoni bood ons gezelschap een lunch aan in een van de vele sfeervolle „albergo's". Het werd een buitengewoon levendige maal tijd; spijzen en wijnen werden niet ontzien. Tenslotte verzochten onze gast heren ons gloedvolle vaderlandse studentenliederen ten gehore te willen

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 210