1 '(IJ ►ie Zwitserland excursie zwitseri 23 februari-3 maart 1963 Op de 23e februari verzamelen de deelnemers zich om half zeven bij het Geodesiegebouw. De extreme koude en het vroege uur veroorzaken een duffe stemming. Een verzekeringsagent tracht, door het opdissen van verschrikkelijke verhalen, een ieder op het laatste moment van een ongevallenpolis te voorzien. De fatalistische excursiegangers laten hem echter met al zijn polissen in het Siberische Delft achter. De reis wordt in verband met de weersomstandigheden via Duitsland gemaakt. De eerste etappe eindigt in Darmstadt, 's Avonds vieren enige Snelliusleden het Darmstadter Carnaval mee. Zij doen dit op een wijze, waar iedere recht geaarde Limburger trots op zou zijn. De gevolgen van deze escapades zijn voor de overige deelnemers gedurende de tweede etappe van de reis duidelijk waar neembaar. Gelukkig is de chauffeur Kipp op dergelijke eventualiteiten voor bereid. We zijn hem voor het improviseren van de ziekenboeg nog veel dank verschuldigd. 's Middags bereiken en bekijken we Bazel; daarna reizen we door naar Aarau en brengen we de nacht door in het Volksbildungsheim „Herzberg". De sport lieden met buitenlandse ervaring wagen zich op ski's. Anderen zitten op sleetjes of werpen met sneeuw. Sommigen corveeën. 's Maandags wordt een bezoek aan Kern gebracht. We werken het bekende be zichtigingsprogramma af. De heer Goudswaard vertelt ons het een en ander over de door Yzerman en hem geconstrueerde PG-2. We zien de Kernfilm; de geluiden, verwekt door onze knorrende magen, worden gelukkig overstemd door de schetterende filmmuziek. De lunch, aangeboden door Kern, wordt na dit uitgebreide ochtendprogramma vlot weggewerkt. Na de lunch vertrekken we naar Zürich. In het natuurvriendenhuis ,,Albishaus", in de omgeving van Zürich zullen we twee nachten doorbrengen. Op de eerste avond brengen we een bezoek aan de Nederlandse studentenvereniging „Hollandia". Velen zullen met veel plezier

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 212