219 voordrachten volgen, worden we door het relaas van professor Imhoff het meest geïmponeerd. Hij brengt zijn enthousiasme op ons over, door naast het zuiver technische deel van zijn werk vooral het artistieke te belichten. Het tentoon gestelde kaartmateriaal is een lust voor het oog. De causerie van professor Imhoff met de kaartententoonstelling is wellicht het hoogtepunt van de excursie geweest. De door de E.T.H. aangeboden lunch is dan de culinaire culminatie. Enkele lieden beginnen tijdens het eten en drinken op de welbekende wijze door lieflijke zang hun dankbaarheid te betuigen. 's Middags brengen we een bezoek aan het fotogram metrisch instituut van Weissmann. We zien hoe met een Wild-A7-uitwerkingsapparaat een autoweg wordt aangelegd. Tevens wippen we dezelfde middag nog even binnen bij „Digital A.G.", een met Weissmann geparticipeerd rekencentrum. We worden er door de zoemende computers van de heer Conzett begroet. Na deze drukke dag brengen we nog enige uren in Zürich door en keren we gezamenlijk in de late avond in het „Albishaus" terug. 's Woensdags maken we een tocht van Zürich naar Bern. Door de mist zien we weinig. Van het Vierwoudstedenmeer zien we slechts de dichtstbijzijnde oever (afstand 20 meter). In Luzern wordt wat rondgekeken. Hierna komt er ver betering. Vooral op de Brünigpas doet de natuur zijn best ons te verzoenen. Schitterende vergezichten, ijspegels van een meter, besneeuwde huisjes, de gele postbussen en lieflijke dames op ski's doen ons opleven. De leden van „Snellius" fotograferen als bezetenen, de heer Haasbroek schiet in allerlei standen de fraaiste dia's. Na enige uren oponthoud in dit mooie witte sprookjeslandschap stormt de bus de bulten af naar Bern. We overnachten in de Berner jeugdherberg. Een ideaal verblijf, ware het niet dat je om tien uur naar bed moet. Om tien over tien licht uit. De student zoekt dan naar slinkse uitwegen, we kunnen in dit geval beter spreken van slinkse toegangswegen. Het dakraam, een extra frankje of in het allerlaatste geval domweg wegblijven, zijn natuurlijk noodoplossingen. We brengen in Bern een bezoekaan de Eidgenössische Landestopografie, de Zwit serse topografische dienst. De directeur Huber vertelt het een en ander. De heer Hunsperger van het Zwitserse kadaster vertelt iets van zijn vak. De kadas-

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 214