excursie engeland 19 februari-28 februari 1965 De aanlegsteiger van de maatschappij Zeeland in Hoek van Holland was de avond van de 19e februari het trefcentrum van 40 min of meer in feeststemming verkerende Snelliusleden. Dit jaar vormde Engeland, en Londen en omgeving in het bijzonder, het doel van de eenmaal in de twee jaar te organiseren excursie naar het buitenland. De overtocht verliep rustig en hoewel velen het niet van plan waren, bracht een ieder het laatste gedeelte van de reis in de gereserveerde kooien door. Daar het officiële excursieprogramma pas de volgende maandag een aanvang zou nemen, konden wij de eerste twee dagen naar eigen inzicht, en dus verant woord, doorbrengen. Maandagmorgen bracht een bus „Snellius", versterkt met de hoogleraren Prof. Ir. G. J. Bruins en Prof. Ir. G. F. Witt naar de historische universiteitsstad Cam bridge, waar behalve de afdelingen voor Geofysica, Geodesie en Geografie, in snel tempo enkele Colleges werden bezichtigd. Vooral de Kings-, Trinity- en St. Johnscolleges zal men zich door hun architectonische schoonheid en zeer aparte sfeer blijven herinneren. Op de afdeling voor Geofysica en Geodesie trokken vooral de sterrenwachten, de seismische opname van de Indische Oceaan en de drifttheorie onze aandacht. De warme lunch werd in een der jongere Colleges, het Fitzwilliamcollege genuttigd. De Hilger and Watts fabrieken, welke per ondergrondse werden bereikt, vorm den de volgende dag het doel van de excursie. Aan de hand van een rondleiding langs de verschillende afdelingen werd ons het fabricageproces van diverse geodetische instrumenten duidelijk gemaakt. Na de in de fabriek genoten lunch hadden wij de tijd weer aan ons zelf en waren dus in de gelegenheid Londen van de meer toeristische zijde te benaderen. De gehele woensdag was gereserveerd voor een bezoek aan de Decca Navigator Company in New Malden. Het ochtendprogramma bevatte behalve twee films over de toepassing van hun Hi-Fix-systeem in Nigeria, een praatje waarin

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 216