228 drongen in het zomerkamp en doet haar invloed op de werkzaamheden gelden. Dit domme, maar uiterst snel werkende rekenapparaat bracht ook verande ringen in de werkmethoden van de derdejaars. De H.T.W. moest plaats maken voor nieuwere ideeën. Complexegetallentheorieën werden voor het eerst reëel over heuveltoppen, R.D.-stenen en kerktorens geweven met een geheel nieuwe opzet. Kon een verkenning vroeger uitdijen tot een zeer ingewikkelde con structie, welke gelukkig niet uitgerekend behoefde te worden; dit jaar werd er echter gemeten en na afloop in Delft gerekend. Dit had vérstrekkende ge volgen. Er kwam gedeeltelijk een einde aan de zwerftochten, welke in vroegere jaren langs vele café's plachten te leiden. Nu trok men overdag met de theodo liet en tellurometer, s nachts met de geodimeter het terrein in. De bewoners begrepen vroeger al niet veel van ons werk. Het kwam nu wel voor, dat een groep studenten aangezien werd voor een televisieploeg, welke druk bezig was met het vervaardigen van een film van de omgeving. Gelukkig waren bovengenoemde veranderingen niet van invloed op de vrije tijdsbesteding. Tijdens het eerste verblijf in Wijlré hadden de toen nog eerste jaars-studenten een café ontdekt in het dorp, waar het bijzonder gezellig kon zijn. Dit kroegje bleek in de volgende jaren voor veel studenten hun Anchor" in Limburg te worden en veel genoeglijke avonden werden hier doorgebracht. Wijlré is geen grote plaats. Toch is het dorp bij veel mensen bekend. Deze bekendheid dankt het aan de grote, moderne bierbrouwerij van de firma Brand, welke hier gevestigd is. In de hoofdstraat trekken de grote, glimmend gepoetste, roodkoperen ketels in een ruime glazen hal geplaatst de aandacht.

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 223