31 10. Prof. Mr. P. de Haan, Pacht en bedrijfsstructuur, in: Pacht en grondgebruik, Kluwer, Deventer 1964. 11. De Pacht, maandblad van de Stichting De Pacht, 1e v. d. Boschstraat 4, 's-Gravenhage (vanaf 1940). 12. Prof. Mr. P. de Haan, Het Pachtrecht, Dictaat No. V in de serie Agrarisch Recht, Delft 1961 (stencil). c. Ruilverkaveiingsrecht 1. Prof. Mr. Ph. A. N. Houwing, Commentaar op de Ruilverkavelingswet 1954, in de los bladige uitgave Wetgeving Grond- en Pachtzaken, Kluwer, Deventer (bijgewerkt met enige jurisprudentie door Prof. Mr. J. M. Polak, uitvoerige commentaar). 2. Mr. J. E. van Leeuwen, Ruilverkavelingswet 1954, in de losbladige serie Agrarische Wet geving, Band 1-1, uitg. Vermande Zonen, IJmuiden (met beknopte toelichting). 3. Ir. A. Govers, De ruilverkavelingswet 1954 in de praktijk, uit de serie Het moderne bedrijfsleven, Nederlandse Uitgeversmaatschappij, Leiden (beknopt). 4. Mr. J. P. J. Scholtens, Ruilverkavelingswet 1954, Theorie-Praktijk, uitg. Cultuurtech nische Dienst, Utrecht 1961 (iets uitvoeriger). 5. Prof. Mr. J. M. Polak, Problemen van Nederlands ruilverkaveiingsrecht, Preadvies voor de algemene vergadering van de Vereniging voor Agrarisch Recht, in: Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, februari 1961. 6. Mr. P. de Haan, Nabeschouwing over preadviezen en vergadering van de Vereniging voor Agrarisch Recht over „Problemen van Ruilverkaveiingsrecht", in: De Pacht, juni 1961. 7. Prof. Mr. P. de Haan, Balans van de ruilverkavelingswet, in: Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, juni 1964. 8. Hans Gamperl, Die Flurbereinigung im Westlichen Europa, München 1955. 9. Dr. A. de Leeuw, De agrarische ruilverkaveling, uitg. De Sikkel, Antwerpen 1957 (rechtsvergelijkend: Frankrijk, Nederland en België). 10 Dr. A. de Leeuw, Les structures agricoles dans les pays de la C.E.E., uitg. E.E.G., Brussel 1963 (in zes delen, gestencild). 11. P. Mahillon et M. Vinchent, Études sur Ie Remembrement Rural, Maison Ferdinand Larcier S.A., Brussel 1955 (rechtsvergelijkend: Frankrijk, Zwitserland, Nederland en België). 12. Prof. Mr. P. de Haan, De Ruilverkavelingswet, Dictaat No. Ill in de serie Agrarisch Recht, Wageningen 1961. 13. Prof. Mr. P. de Haan, Hoofdbeginselen van ruilverkaveiingsrecht, vererving en ver vreemding van landbouwgronden in de E.E.G.-landen, Dictaat No. IV in de serie Agrarisch Recht, Delft 1963. 14. Diverse artikelen in de laatste jaargangen van het tijdschrift De Pacht (o.a. van De Haan, Mulder, Polak en Wintermans). d. Vervreemding van landbouwgronden 1. Mr. H. W. van Hijlkema, Wet op de Vervreemding van Landbouwgronden, bewerkt door Mr. G. Botter, Kluwer, Deventer. 2. Mr. P. de Haan, Het voorkeursrecht van de pachter bij afschaffing van de Wet Ver vreemding Landbouwgronden, in: Sociaal-Economische Wetgeving 1961, pag. 25 e.v.

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 30