85 literatuur 1. C. A. Heiland, Geophysical Exploration. Prentice-Hall, New York. 2. J.J.Jakosky, Exploration Geophysics. Trija Publishing Co., Los Angeles. Dit zijn de twee uitvoerigste boeken op het gebied van de Exploratie Geophysica. Zij tellen ieder ongeveer 1000 bladzijden. 3. M. B. Dobrin, Geophysical Prospecting. McGraw-Hill, New York en Londen. A. L. L. Nettleton, Geophysical Prospecting for Oil. McGraw-Hill, New York en Londen. De boeken 3 en A zijn beknopter, ieder ongeveer 400 pagina's, maar geven een goed over zicht. In beide boeken ligt wel sterk de nadruk op de geofysische methoden die van belang zijn in de exploratie naar aardolie. 5. L. W. Sorokin, Lehrbuch der Geophysikalischen Methoden zur Erkundung von Erdölvor- kommen. Veb Verlag Technik, Berlijn. Wat uitvoerigheid betreft ligt dit boek in tussen 2 en 3. Het is een Duitse vertaling van een Russisch leerboek. Het behandelt de stof meer als kennis van methoden en tracht minder het inzicht te ontwikkelen dan bij westerse leerboeken het geval is. In enkele onderdelen geeft het boek echter modernere methoden dan de westerse leerboeken. 6. D. S. Parasnis, Principles of Applied Geophysics. Methuen and Co. Ltd., Londen, J. Wiley and Sons Inc., New York. Dit boek is speciaal georiënteerd op de toepassing van de geofysica in de ertsexploratie. Het bevat veel gegevens maar tracht deze in een te kort bestek te comprimeren (170 pag.) waardoor het wat moeilijk leesbaar geworden is.

Lustrumboek Snellius | 1965 | | pagina 84