105 en de tijdsduur van de samenstelling van het ontwerp, overzichtelijk is weergegeven. Van de geodeet kan in dit stadium een inhreng gevraagd worden voor het verstrekken van gegevens over de nood zakelijk te verrichten situatie en hoogtemetingen, ens, eventueel een opgave van kosten en tijd voor het verwerven van grond etc. Een intensief overleg is hiervoor nodig met andere deskundigen om tot een goede afstemming van alle onderdelen te komen. Het ontwerpstadium Worden opzet, kostenhegroting en tijdschema door de opdrachtgever aanvaard, dan wordt met de uitvoering van de in de begroting vermelde werkzaamheden begonnen. De geodeet treedt dan voor zijn vakgebied als het ware op als sub-projectleider. Hij is binnen het raam van de gehele procedure verantwoordelijk voor de uitvoering van de landmeetkundige werkzaamheden. Dit betekent dat hij in overleg met zijn projectleider c.q. andere deskundigen een gedetailleerde analyse uitwerkt en er hierbij vooral op let, dat er niet te weinig, maar vooral niet teveel werk zaamheden worden verricht, gegevens worden verzameld en instructies, bij voorkeur schriftelijk, voor het uitvoerend landmeetkundig personeel worden samengesteld. Tijdens de uitvoering moet het personeel regelmatig in technisch opzicht begeleid worden. De produktiviteit van het personeel moet worden gestimuleerd en de kwali teit van het geleverde werk moet gecontroleerd worden. Voortdurend moet erop gelet worden, dat de begrotingen van mandagen en kosten niet overschreden worden. Het uitvoeren van meer werkzaamheden dan begroot zijn, mag alleen geschieden na overleg met de werkleiding. Zo zijn er talloze punten die voortdurende aandacht vragen om het proces vlot en goed te laten verlopen. In het stadium van de voorbereiding van de constructie van het project kan van de geodeet een inbreng gevraagd worden ten behoeve van de samenstelling van het bestek of voor de uitvoeringsbegroting. In het eerste geval betreft het nauwkeurigheidseisen en eisen te stellen aan de opstelling en constructie van vaste punten. In het kadastrale ^e^ev

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 106