4. Het plannen van landmeetkundige werkzaamheden 109 in relatie met de activiteiten van andere vakgebieden en de bij houding ervan is een dagelijkse bezigheid voor hen die veel met projectmetingen te maken hebben. Scholing in planningstechnieken is voor deze geodeten een on misbaar onderdeel. 5. In het overleg met andere betrokkenen kan pas van teamwork gesproken worden wanneer over en weer begrip is voor eikaars standpunt, dezelfde taal gesproken wordt, voldoende vakkennis in de meest uitgebreide zin aanwezig is en over en weer informatie over de stand der werkzaamheden wordt uitgewisseld. Bij het ontbreken van één of meer van deze voorwaarden kunnen gemakkelijk conflictsituaties ontstaan. Enige kennis van bepaalde technieken die toegepast kunnen worden om het ontstaan van deze situaties te voorkomen, of wanneer ze al ontstaan zijn, op te heffen of te vermin deren, lijkt zeker gewenst. De onderwijsvorm die bij uitstek geschikt lijkt om kennis te nemen van bovengenoemde facetten van het project- meten is die van het projectonderwijs. Het is uiteraard niet de bedoeling dat iedere geodetische student zich dient te bekwamen in bedrijfsorganisatie in de ruimste zin des woords. De enkeling die hiermee in aanraking komt kan zich via andere wegen ontwikkelen. Het is ook niet zinvol dat iedere geodetische student zich verdiept in de overige bovengenoemde onderwerpen. Het is echter wel van belang om sommigen van hen in kennis te brengen met de problemen die regelmatig bij project metingen ter sprake komen. De wijze waarop dit het beste gerealiseerd zou kunnen worden is het instellen van een vakgroep „projectmeten" bij de gespecialiseerde studie in de laatste 2 jaren, waarbij het begrip vakgroep opgevat dient te worden in de zin zoals bedoeld in het stafrapport ,,de studie voor geodetische ingenieurs" 1968.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 110