112 EEN TERUGBLIK; EEN TOETS? Inleiding Wat vond je van de eigen opleiding tot geodetisch inge nieur, speciaal ten aanzien van het gekozen vakgebied? In deze vorm stelde de Lustrumboekcommissie van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" de vraag aan een drietal afgestudeerden, thans werkzaam bij de Land meetkundige dienst van het Kadaster. Het antwoord lijdt ongetwijfeld aan eenzijdigheid, persoonlijke trekjes en aan het feit, dat de tijd voor een zekere parallax zorg droeg. Een parallax, die tengevolge van onmeetbare deformaties in de geest moeilijk is te elimineren. De periode waarover dit artikel poogt een oordeel te geven beslaat ongeveer de jaren 1950 tot ongeveer 1960. Hoe was het ook weer? Een terugblik Delft werd rond 1950 nog gekenmerkt door een studerende bevolking" waarvan de gemiddelde leeftijd bepaald hoger moet zijn geweest dan thans het geval zal zijn. Enerzijds werd dit veroorzaakt door de Tweede Wereldoorlog. Daardoor hadden velen hun studie moeten onderbreken. Anderzijds door de Indonesische kwestie, waardoor velen die na hun middelbare opleiding hoopten naar Delft te kunnen gaan hun plannen verstoord zagen door die van het Departement van Defensie. Grote groepen werden voor enkele jaren verspreid over de Indische Archipel en keerden eerst in 1950 terug. Dit zal ongetwijfeld de mentaliteit van die jaren gekenmerkt hebben. Vakken waaraan thans kennelijk behoefte bestaat, als sociologie, ecologie etc. was deze groep al ruimschoots bijgebracht, deels door onze Oosterburen, deels in de Gordel van Smaragd. Politiek engagement behoorde niet tot de bagage van de student, werd ook niet geëist. Hiervoor stond immers Ir. W. Berends, Ir. L. Schipper, Ir. P. Westerbeek

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 113