113 een groep „ouderen" garant, die in de achter ons liggende oorlog hun waarde hadden bewezen onder zulke omstan digheden, dat twijfel hierover eenvoudig niet bestond. Ook was de economische situatie van die tijd niet zo florissant als nu het geval is. De meeste studenten hadden slechts één oogmerk: zo snel mogelijk afstuderen. Men was druk om een deel van de verloren tijd in te halen. De massaliteit speelde nog niet zo'n grote rol. Men zorgde voor een collegekaart en stelde zich op de hoogte van de te volgen colleges. Van de zijde van de sub-afdeling be stond geen algemene introductie, geen algemeen inleidend college. De introductie kwam alleen van „Snellius". Deze speelde zich hoofdzakelijk af in de kroeg. Het club lied diende men zo snel mogelijk onder de knie te hebben. En wie zou ooit de strofe en ook wij gaan meeheeten het land, vergeten Maar wat ons te wachten stond was vrijwel in duisternis gehuldDe colleges vingen aanhet ene wiskundevak loste het andere af. Waar deze vakken eenmaal in het eigen vakgebied zouden gaan functioneren was een vraag. Overigens, de sfeer van het oude „Jaffa", een aantal houten bouwsels waarin het wiskunde-onderwijs gegeven werd, en waar men 's zondags in dezelfde collegebanken ter kerke ging, was onvergetelijk. Nu en dan doemde een vak op dat tenminste met „grond" van doen had: geologie. Zelfs kwam landmeetkunde voor. Eindelijk was er contact. Prof. Tienstra maakte zich geen zorgen of hij met een bepaald deel van de stof wel gereed kwam. Hij hield zich bezig met de geest onder zijn studenten ten aanzien van het gekozen vakgebied. Hier werd wijsheid gedoceerd, geen geleerdheid. Helaas hebben wij daar slechts zeer kort van kunnen profiteren. De colleges kenmerkten zich door een soort snelschrijf- lessen, waarbij getracht werd twee dingen tegelijk te doen; opletten en noteren. Ondoelmatig en zeer tijdrovend 's Avonds bij het uitwerken piekerde men zich suf over enkele woordjes c.q. formules, die men zodanig verminkt had neergepend dat van enige zinvolle betekenis geen sprake meer leek. De oefeningen bestonden o.a. uit het regelen van „niet

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 114