115 geval wasBovendien kon men op de studentensociëteiten nog als actief lid functioneren. Bij het voortschrijden van de studie raakte men van liever lee bekend met de bedoeling van bepaalde wiskundevak ken. De colleges fotogrammetrie waren interessant, mede door een goed aansluitend practicum. De geodetische astronomie sprak aan, door de vorm waarin het gegeven werd, en omdat er een goed boek van bestond, waardoor de colleges makkelijk te volgen waren. De colleges waar nemingsrekening, een vak in ontwikkeling, waren moei lijk. Beiderzijds bestond gelukkig begrip voor de situatie! Burgerlijk recht werd begeleid door een boek; de behan deling gal nauwelijks een goed beeld van de geest van onze burgerlijke wetgeving. Vakken als cartografie kwamen er bekaaid af. De colleges grondgebruik" waren duidelijk van opzet, indringend en werden goed geplaatst in om geving en tijd. De gang van zaken bij het Kadaster was nog steeds een studievak, hoewel de praktijk een aan eenschakeling van pragmatische oplossingen te zien gaf. De randvakken die bij andere faculteiten als keuzevakken werden gedaan waren slechts bedoeld als kennismaking en het zich enigszins leren thuisvoelen in het vakjargon van anderen. De zomerkampen muntten uit door een uitermate ge zellige sfeer, waarin veelal iets groots" gezamenlijk werd verricht. Men leerde elkaar grondig kennen en waarderen. Wat hebben we gemist? Wat waren onze ervaringen na het afstuderen? Wie na het afstuderen de keuze deed: het Kadaster, plaatste zich wellicht in een bijzonder daglicht. De houding ten opzichte van deze dienst was vrij negatie!. Eensdeels werd dit veroorzaakt door de juridische kant. Het recht was niet bepaald voor iedereen die naar Dellt kwam om een technische studie te volgen, één van de uitverkoren vakken. En het recht vormde immers bij de kadastrale dienst een belangrijk facet. Bovendien volgden dan die eerste drie weken praktisch werken bij de kadastrale boekhouding als een ware domper op een mogelijk nog overgebleven enthousiasme. Men vond over het algemeen O

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 116