116 een zeer slecht gehuisveste dienst (de herinnering aan een met half vergaan imitatie-zeildoek beklede stoel, waarvan men na een dag werken niet dan met zeer veel moeite weer kon loskomen, is nog in het geheugen ge grift!). Een stoffig geheel, waar de begeleiding vaak te wensen over liet, waar de student vaak werd gezien als een overlast. Van de organisatie kreeg men een rommelige indruk, omdat men ten gevolge van een voortdurende achterstand én het uitblijven van adequate maatregelen, allerlei eigen middelen had uitgevonden om de zaak een beetje in de hand te houden. De keurige regeltjes die men zich had voorgesteld ontbraken geheel. Het naarstig aangeleerde bleek echter vrij waardeloos omdat ieder kantoor een ander beeld te zien gaf. Misschien hebben sommigen juist daarom hun werkterrein daar gekozen Er was veel te doen In hoeverre onze studie ons daartoe in staat gesteld heeft, ofwel onvolledig was zullen we trachten in het volgende aan te geven. De administratiel-juridische kant Het juridisch denken" is belangrijk. Feitenkunde is slechts in zoverre van belang dat men moet weten waar de stof te vinden is. Binnen het kader van het Privaatrecht, zoekt de geodeet voor de partijen naar een zo billijk en praktisch mogelijke oplossing. De praktijk heeft ons dit moeten leren. De tijd aan administratieve vakken besteed is hoogstens vruchtbaar nadat tijdens praktisch werk hiervan kennis genomen is. Wel zou men best eens aan dacht kunnen besteden aan archiveringsproblemen. Wij raken hier aan een algemeen facet, organisatie en planning. Zaken waar onze studie aan voorbijging. De technische kant Het tot stand komen van de nieuwe Handleiding voor de Technische Werkzaamheden van het Kadaster (H.T.W.) was voor ons kadasteringenieurs een belangrijke zaak. Wij immers werden geacht met de totstandkoming ervan te zijn opgegroeid. Al gauw werden wij als nieuwelingen

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 117