117 belast met de verdichting ten behoeve van de nog schaarse hermetingen. Deze H.T.W. verschafte ons een inzicht wat vele oudere landmeters zich in vele jaren ervaring eigen hadden gemaakt. Daarnaast bestond de gewone dienst uit de bij houding, het inmeten van perceeltjes grond, deel uitmakende van een geheel kadastraal perceel en overgedragen bij akte. Dit moet hoofdzakelijk in de praktijk geleerd worden, evenals identificatie en interpretatie van oude grenzen. Daar veelal het werk van anderen beoordeeld moet worden, blijkt het van groot nut te zijn zeil tekenervaring te hebben, zélf te hebben gerekend en zélf de administratieve kant te hebben afgehandeld (staat 75). Als de opbouw van de dienst functioneler wordt, zal er in de toekomst een grotere vraag ontstaan naar afgestudeerden, die zich tijdens de studie reeds in sterke mate hebben gespecialiseerd. Wat wensen wij? Het is moeilijk te zeggen van welke vakken men bijzonder profijt heeft gehad, welke men best had kunnen missen en in welke vakken men zich óók gaarne had bekwaamd. Uiteraard zit hieraan een persoonlijke kant. In de praktijk maakt men dikwijls gebruik van kennis, zonder dat men zich realiseert waar men deze heeft opgedaan. Dit geldt met name voor de practica. Vakken die voor de één bijzonder zinvol zijn, betekenen voor een ander slechts een kennismaking. We zullen daarom trachten onze wensen in de volgende rubrieken in te delen Algemeen. Wiskunde. Techniek. Recht. Praktijk. Algemeen Een goede introductie, een inleidend college zal de aan komende student een goed idee kunnen geven waaraan hij begint. Het is gewenst dat bij de colleges duidelijk wordt gemaakt

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 118