118 welke plaats het betreffende vak inneemt ten opzichte van de gehele studie. Een geschiedkundig overzicht van de ontwikkeling van het vakgebied behoort in de college stof verwerkt te zijn. Aangezien de leerstof snel veroudert dient de student een inzicht te krijgen van de veranderingen in de geodesie. Getracht zal moeten worden systemen en methodieken die in wezen identiek zijn niet afzonderlijk te laten be staan op grond van slechts kleine onderlinge verschillen Wiskunde Dit onderwijs is onontbeerlijk voor de studie als geheel. Indien men een goede basisopleiding mist in dit vakgebied is het vrijwel ondoenlijk zich in de toepassing te verdiepen. In de rompstudie zal de wiskunde onverkort gehandhaafd moeten blijven, wil men een volwaardig geodeet blijven. Techniek Zoals te verwachten valt aan een Technische Hogeschool valt hierover moeilijk te klagen. Wel dient men zorg te dragen voor een goede aansluiting van de randvakken. Voor organisatie en economie dient een plaatsje inge ruimd te worden. Toepassingen zijn in de praktijk afhan kelijk van geld, beschikbaar personeel, ervaring van dat personeel en van de aard van het object. Toch is het wel de moeite waard om hier aandacht aan te besteden. Recht Fundamenteel voor dit vak is het juridisch denken". Hierop dient de studie gericht te zijn. Grote aandacht ware daarnaast te schenken aan de toegankelijkheid van de stof. De geest van ons negatieve stelsel moet de student volkomen vertrouwd gemaakt worden. Ook op dit gebied zouden d.m.v. post-academiale cur sussen de veranderingen in het levend recht aangegeven kunnen worden voor de reeds afgestudeerden. Praktijk De inwerkperiode bij de dienst is van dien aard, dat prak tijkvakken als Kadaster" alleen als kennismaking be-

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 119