120 DE INGENIEUR BIJ DE KADASTRALE RUILVERKAVELINGSDIENST EN ZIJN OPLEIDING Inleiding De schrijvers van dit artikel behoren tot de jongere ingenieurs van de kadastrale ruilverkavelingsdienst en beschikken derhalve over een betrekkelijk geringe ruil verkavelingservaring. De reden, dat de lustrumhoek- commissie juist hen heeft gevraagd dit artikel te schrijven, is gelegen in de omstandigheid dat de schrijvers nog dicht staan bij de tegenwoordige opleiding aan de af deling geodesie van de technische hogeschool te Delft en toch over enige ervaring in de ruilverkavelingspraktijk beschikken. Om te kunnen beoordelen aan welke eisen de opleiding moet voldoen, is het gewenst eerst na te gaan wat de taak is van een ingenieur bij de kadastrale ruilverkave lingsdienst. Eerst zal dan ook worden getracht in het kort een omschrijving te geven van deze taak. Daarna zal worden nagegaan in hoeverre de opleiding op deze taak is afgestemd. In het vervolg van dit artikel zal de ingenieur van de kadastrale ruilverkavelingsdienst veelal worden aange duid met de term landmeter-deskundige", omdat hij in zijn functie van adviseur van de plaatselijke commissie, die belast is met de uitvoering van de ruilverkaveling, gewoonlijk zo genoemd wordt. Taak van de ingenieur van de kadastrale ruilverkavelingsdienst De terinzagelegging van de lijst van rechthebbenden, de schattingsuitkomsten, het plan van toedeling en de lijst van geldelijke regelingen vormen de belangrijkste knooppunten van de ruilverkavelingsprocedure en zijn dus bepalend voor de voortgang van deze procedure. Het accent ligt hierbij op het plan van toedeling. De prak- Ir. R. Morrema, Ir. f. K. B. Sonnenberg

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 121