121 tische uitvoering van de werkzaamheden, die direct verband houden met deze terinzageleggingen, worden in feite uitgevoerd onder de directe leiding van de land- meterdeskundige. Hierbij moet tevens worden gedacht aan de wenszittingen als voorbereiding tot het opmaken van het plan van toedeling en de bezwarenbehandelingen, die voortvloeien uit de terinzageleggingen. Doordat de landmeter-deskundige zo nauw betrokken is bij de belangrijkste onderdelen van de ruilverkavelings procedure, is hij de aangewezen figuur om deze procedure te begeleiden. Hij ziet er op toe, dat de verschillende werkzaamheden deels uitgevoerd door het kadaster, deels door andere diensten en de procedure op elkaar worden afgestemd. Bovendien is het regel dat de inge nieur bij meerdere ruilverkavelingen de functie van landmeter-deskundige uitoefent, zodat hij het grote aantal werkzaamheden, dat onder zijn leiding wordt uitgevoerd, moet kunnen coördineren. De ingenieur van de kadastrale ruilverkavelingsdienst moet derhalve een goed planner en organisator zijn. De aard van de, door de kadastrale ruilverkavelingsdienst te verrichten, werkzaamheden brengt veel contact met de bij de ruilverkaveling betrokken grondeigenaren en pach ters met zich mee. Een belangrijke taak van de landmeter- deskundige is dan ook het voorlichten van de belang hebbenden omtrent het ruilverkavelingsgebeuren. Een goede benadering van het publiek is daarbij van groot belang. De tegenwoordige toeneming van het aantal bezwaren tegen de terinzage gelegde stukken is mogelijk een gevolg van een foutieve sociologische benadering van het publiek. Men kan zich b.v. afvragen of een meer wetenschappelijke aanpak gewenst is van de manier waarop de terinzageleggingen, de wenszittingen en de voorlichting plaats vinden. Bij de uitvoering van de ruilverkaveling moeten door de plaatselijke commissie voortdurend besluiten worden genomen, die aan een juiste toepassing van de rechts regels met betrekking tot de grond getoetst moeten worden. Een vrij gedegen kennis van het publiek- en privaatrecht met betrekking tot de grond is hiervoor

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 122