125 zaamheden op zijn niveau. Daartoe moet hem de mogelijkheid worden geboden een deel van de onder zijn verantwoordelijkheid uit te voeren werkzaamheden te delegeren aan middelbare krachten. Het personeelsbeleid van het kadaster moet er dan ook op worden gericht, dat in versneld tempo meer middelbare krachten worden aangetrokken. Opleiding Resumerend kan worden gesteld, dat de werkzaamheden van de ingenieur van de kadastrale ruilverkavelingsdienst betrekking hebben op de volgende vakgebiedenhet recht, de landmeetkunde, de planningstechniek en orga nisatie, de kadastrale ruilverkavelingstechniek, de auto matisering, de cultuurtechniek, de planologie en de sociologie. Ten aanzien van het recht kan worden opgemerkt dat hieraan in het studieprogramma een royale plaats wordt toegekend. De inhoud van de collegestof is goed afge stemd op de ruilverkavelingspraktijk en mogelijke toe komstige ontwikkelingen. Het is juist dat het recht als kernvak van de opleiding wordt beschouwd. Het spreekt vanzelf, dat bij de opleiding voor geodetisch ingenieur voldoende aandacht aan de landmeetkunde wordt besteed. Het is echter onjuist, dat de hoofdzaken van het vak fotogrammetrie alleen in het derde studie jaar worden gedoceerd. De fotogrammetrie is daardoor niet voldoende geïntegreerd in de opleiding. Bovendien worden de praktische toepassingsmogelijkheden van dit vak in het bijzonder van belang voor de ruilverkave lingspraktijk onvoldoende belicht. Op het gebied van de planningstechniek en de organisatie schiet de opleiding duidelijk tekort. In de ruilverkave lingspraktijk bestaat een grote behoefte aan kennis op dit gebied. Een vak als organisatie van projecten, dat thans als facultatief vak is opgenomen, zou op zijn minst aan de keuzevakken toegevoegd moeten worden. In dit verband moet er tevens op worden gewezen dat enig onderwijs op het gebied van de bedrijfseconomie, met name gericht op de kostencalculatie, gewenst is.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 126