11 omvattend. Het wil slechts inzicht geven in deze materie en informatie verschaffen over de stand van zaken op dit moment. We besteden allereerst aandacht aan de inhoud van de studie. Hierbij kunnen we uitgaan van de eerste regel van de summary van „The Future of the Géomètre", de rede van professor Baarda, uitgesproken op het twaalfde F.I.G.-congres in Londen, 1968: „In discussing the future of the Géomètre, one meets the general difficulty of indicating what constitutes a profes sion, and what importance and extend a field of activity should have to justify the existance of a separate profession". Eerst in de N.L.F. werkgroep „Geodeet in Perspectief" („G.I.P.") en daarna ook in de werkgroep „Doelstelling" van de onderafdeling, is deze discussie opgang gekomen en is men inderdaad op het genoemde probleem gestuit. Bij de werkgroep „G.I.P." resulteerde dit uiteindelijk in een aantal stellingen, t.b.v. de studiedag van de N.L.F. op 26 januari van dit jaar, die een basis boden voor de verdere discussie in ruimer verband. Wij hebben in dit boek enkele van deze stellingen aan gehaald, omdat die net drie aspecten noemen die van direct belang zijn voor de studie. De eerste zes artikelen hebben rechtstreeks betrekking op deze stellingen, ze worden voorafgegaan door een ervan, zodat de bedoeling van de plaatsing u, naar wij hopen, duidelijk zal zijn. Bij de discussie op de onderafdeling ligt de nadruk, meer dan bij die in de werkgroep „G.I.P.", op het onderwijs. Daar heeft men naast de groep „Doelstelling" nog de groep „Onderwijs- en examenmethodiek" of kortweg „Methodiek", die zich, in plaats van op de inhoud, meer richt op de vorm van het onderwijs. Er wordt op de onderafdeling dus volop gewerkt om tot onderwijs vernieuwing te komen. Maar hoe staat het met de mensen die de praktijk zijn ingegaan, voelen die ook de behoefte om tot dergelijke vernieuwingen te komen? Hoe denken die over deze zaken? Om daar inzicht in te krijgen vroegen we enkele ingenieurs hun mening te formuleren en in artikelen

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 12