136 eventueel uitgenodigd worden. Voorbereid zijn op het werk en op haar conflictsituaties, van welke aard dan ook, kan en dient vooral bevorderd te worden door de studie t.a.v. toepassingsgebieden, meer te laten voeden vanuit de praktijk. Het bestuderen van de toegepaste vakken vereist een lichte verbinding tussen theorie en praktijk. Vakliteratuur, in de vorm van studieboeken en periodieken, geeft een onvolkomen en daardoor onjuist beeld van de werkelijkheid. We kunnen het beter de versierde werkelijkheid noemen. Het gaat daarbij niet om het up to date zijn, maar om de con frontatie met de werkelijke problemen, waarvan er vele de literatuur niet halen. Bestuderen van een vak vereist ook het onderkennen, analyseren en oplossen van deze in de praktijk voorkomende problemen. Antwoord 5 Deze vraag is me niet duidelijk. In z'n algemeenheid zou gesteld moeten worden dat voor de toegepaste weten schappen docenten part-time met de praktijk verbonden moeten blijven. Mijns inziens was het bijvoorbeeld beter geweest dat de Rotterdamse en Utrechtse H.T.S. elk twee of meer part-time geodetische ingenieurs hadden gevraagd, in plaats van elk één full-time. Ir. D. C. de Bruijn Antwoord 1 Omdat zij is samengesteld uit groepen van mensen, is de maatschappelijke samenleving uit haar aard aan ver anderingen onderhevig. Gedoeld wordt hier echter op de structuur van de maatschappij met haar vele ver schillen in opvatting (denkpatronen) en belangen tegenstellingen zowel tussen individuen als tussen groe pen. Gezien de onrust, de onvrede en vooral het onrecht tussen en in grote groepen van de samenleving (zowel op mondiaal als op regionaal of zelfs lokaal niveau) is het duidelijk dat veranderingen nodig zijn en blijven om tot een meer rechtvaardige en vreedzame wereld te komen.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 137