138 mogen voeren, omdat zij vaak op rijkskosten studeren en er dus kostbare tijd verloren" zou gaan. Men vergeet dan dat de maatschappij later de afgestudeerden hard nodig heeft voor haar ontwikkeling en continuïteit en dat juist een breder ontwikkeld academicus betere kansen heeft dan een vakidioot", om het zo eens te stellen. Antwoord 3 Conflicten komen niet zozeer voor, hoogstens opinie- verschillen, welke aanleiding kunnen geven tot gedach ten wisselingen met andersdenkenden. Hierdoor groeit hopelijk een wat meer genuanceerde visie (aan beide kanten) op allerlei zaken b.v. in de beleidssfeer van een bedrijf of dienst en wordt ongewenst conservatisme tegengegaan. Antwoord 4 Door in de opleiding ruimte te scheppen voor onderzoek in groepsverband naar bepaalde maatschappelijke achtergronden van een onderwerp, b.v. bij projectonder wijs. Hieruit kunnen wellicht bijdragen ontstaan voor het formuleren van doelstellingen over het onderwijs. Ook door een veelzijdige belichting van het te bestu deren onderwerp kan de leerstof meer genuanceerd, dan tot dusver, gebracht worden. Colleges van gastdocenten kunnen de blik verruimen en het inzicht verdiepen. Een onafhankelijk en kritisch ingestelde student zal hier veel meer aan zijn trekken komen en gestimuleerd worden in groepsverband dieper op allerlei facetten in te gaan. Antwoord 5 Door vrij recente contacten met stafleden van de sub afdeling Geodesie van de TH is mij gebleken dat er ook in onze bakermat" het een en ander aan de hand is op het terrein van onderwijsvernieuwing en de verhou dingen tussen studenten, staf en hoogleraren. Of in brede kring van onze vakbeoefenaren hierover bekend heid bestaat, weet ik niet maar betwijfel ik wel. Een betere communicatie is zeker gewenst. Deze kan mis-

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 139