140 DISKUSSIESTUK NAAR AANLEIDING VAN ENIGE ARTIKELEN UIT DE PRAKTIJK Lezen wij de artikelen uit de praktijk, dan valt op dat er over het algemeen toch wel sprake is van een zekere tevredenheid met de huidige opleiding. Kritiek komt er alleen in de vorm van het al of niet weglaten of toe voegen van enkele vakken of specialismen. Een meer fundamentele aanpak of doordenken over de grond slagen van ons onderwijssysteem ontbreekt in deze artikelen.1) Eigenlijk een merkwaardige en ook wel teleurstellende situatie, daar juist uit deze praktijk impulsen dienen te komen die mede kunnen leiden tot het ontstaan van nieuwe onderwijsvormen. Hierin moeten dan de jonge mensen meer worden opgeleid tot kritisch denkende wezens dan tot de huidige enge vakspecialisten, die alleen een opleiding volgen en zo vlug mogelijk afgestudeerd willen zijn. Kritisch denken ook over de belangen tegenstellingen in onze waarlijk niet zo ideale maat schappij-structuur en daardoor ook over de praktijk als zodanig. Aansluiting zal dienen te worden gevonden bij de jonge generatie van nu. Deze jongere generatie is toch veel kritischer ingesteld dan vroeger, wenst zich ook niet zonder meer aan een pasklare opleiding en struktuur te onderwerpen, maar wenst veel meer betrokken te worden bij de opleiding en maatschappij (praktijk); bij het zoeken naar nieuwe, nieuwere of vernieuwde doelstel lingen. Wil de praktijk straks niet overspoeld worden dan zal zij een antwoord moéten geven, als het ware dus Ir. E. F. Meerdink 1) Na schrijven van dit artikel is er een gesprek geweest met een deel van ,,de praktijk". Hieruit is gebleken dat er een misverstand was over de vraagstelling van de lustrumboekkommissie. Naar aanleiding hiervan werd een kleine enquête opgesteld. Hoewel nu het begin van dit artikel enigszins achterhaald is, is het geheel toch gehandhaafd daar het artikel een moment opname is met als doelstelling een diskussie op gang te laten komen met onderwijs, studenten en praktijk.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 141