165 bizonder nuttig als informatie-medium en mogelijkheid om gewijzigde meningen over te dragen. Het begin was echter niet erg hoopvol: een bestuurskrisis binnen snellius vanwege verschil van mening over de afvaardiging van studentenzijde en het aksepteren van het vetorecht dat de onderafdeling zich toedacht. De lange aanloopperiode blijkt later een vruchtbare basis om misverstanden op plezierige wijze te laten bestaan. Snellius loopt in die tijd, door gebrek aan bindingen, nogal in de achterhoedepas. Langzaam echter komt een wat turbulente ontwikkeling op gang. Het door een kleine groep gemaakte rapport Kanttekeningen bij het rapport herziening studieprogramma geodetisch inge nieur" (1967) is een eerste vuurproef, die grote gevolgen heeft. Men gaat gewicht toekennen aan de mening van de onderwij s-konsumenten. Naar aanleiding van het steeds minder prakties wordende „prakties halfjaar G4" ontstond het rapport pV2j Deze studentenbijdrage vormde de overgang naar meer direkte akties en is het eerste stuk waarin duidelijk ge wezen wordt op de essentiële punten. De plenaire diskussie van december 1968 was een goede poging om aan een veranderende situatie te wennen, maar heeft nog geen konkrete resultaten. Het rapport is dan ook ondanks bescheidenheid en beknoptheid nog steeds aktueel. De studenten stemmen erin toe om zitting te nemen in de onderafdelingsvergadering. Niet echter vanwege de efficiëntie en om duplicering van kontaktraad en afdelings vergaderingen te voorkomen Het vertegenwoordigingsprincipe dat hier gehanteerd werd, veroorzaakte later een groot konflikt. Studenten en een gedeelte van de staf bemerken dat het zich laten vertegenwoordigen niet beantwoordt aan heersende wensen. Het verzoek om een publieke tribune bij de on derafdelingsvergaderingen wordt, als gevolg van enorme begripsverwarringen, afgewezen. Hierdoor wordt de wat sluimerende achterban van studenten wakker en ontstaat frontvorming in de studentengelederen, die het onder- afdelingsbestuur in de kaart speelt. Omdat radikalisering zoals reeds eerder werd opge- O

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 166