166 merkt vooral in de „top" van snellius voorkomt, waar door het mogelijk is dat ,,de afdeling" plotseling progressiever" blijkt dan jonge studenten. Anderzijds laat een opmerking in het niet-politieke afdelingsblad, dat ,,de mogelijke konsekwenties (van het Veringa-wetsont werp) voor de struktuur van de afdeling zullen ter sprake komen als het ontwerp wet geworden is" (geopinie 3) weinig ruimte voor hoopvolle verwachting. Het moet voor het Landmeetkundig Gezelschap Snellius dan ook niet plezierig zijn te bemerken dat zijn ontwikkeling een degeneratie is. Door de opkomst van een ,,denk-orgaan" (stuurgroep, kommissies doelstellingen en metodiek, maandagmiddag-lunches) dat de wezenlijke zaken be handelt, is het L. G. Snellius langzaam een puur admini- stratief-hulporgaan geworden. Daartegen zal zelfs statutenwijziging niet helpen! Zwanezang De ontwikkelingen op de onderafdeling der geodesie in Delft zijn niet van wereldschokkende betekenis. Maar ik wil het belang in beperkte kring niet onderschatten. Het is veel te vroeg voor notoir pessimisme, hoewel het aantal redenen daarvoor legio zijn. De ontwikkelingen in de Nederlandse Landmeetkundige Federatie die hoopvol leken maar nu door organisatoriese beslommeringen wel even op vervolg zullen laten wach ten, zijn maar matig aangeslagen. Immers, wat kan nu als resultaat van de diskussiedag van 26 januari j.l. aangewezen worden Toch zeker geen algemeen ont waken. De bijeenkomsten met oud-leden van Snellius, die veelbelovend leken als informatie-uitdragerij zijn opgehouden voor te komen. Ondanks het vele en funda mentele onderzoek dat verricht wordt ter verbetering van de onderwijssituatie lijkt men weinig aandacht te (willen) besteden aan grondgedachten. Demokratie is nog steeds niet eenduidig te formuleren. De briefwisseling tussen een rektor-magnifikusx) en zijn grote onbekenden wijst duidelijk in die richting. Wat de onderafdeling aangaat: grote veldslagen waren Situatie Amsterdam, voorjaar 1970.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 167