169 differentiaalmeetkunde. De onderafdeling heeft in de afgelopen jaren op sommige punten werkelijk een razend snelle ontwikkeling meegemaakt. (Over die rot-bekertjes zou ik overigens nu ook nog wel eens willen praten Nog een voorbeeldje hiervan: eind '66 vond er een onder zoek plaats naar de mogelijkheden voor invoering van bedrijfswetenschappelijke vakken in het studieprogramma. Daarover wordt ook nu nog steeds gedacht. Toentertijd sloot men hiervoor aan bij de via enquêtes gebleken behoeften aan deze vakken bij de afgestudeerden. Men wilde tenslotte de studie zo goed mogelijk aanpassen aan de behoeften van de maatschappij, dat wilde zeggen: van de verzameling werkgevers. De enige, maar grote moeilijkheid was toen, hoe deze behoefte te vinden en te formulerendus niet ze te waarderen aan een waarde oordeel onderwerpen. Van de kant van de studenten kwam een voorstel om deze vakken in beperkte mate in de studie in te voeren. De onderafdeling zag wel het belang hiervan in, maar zag geen mogelijkheid de invoering ervan te concretiseren. Men beschouwde deze vakken als zo veelomvattend dat alleen een specialist in staat zou zijn ze te doceren. Het laatste belangrijke punt dat ik nog even wilde aan stippen, is het praktisch werk voor het K2. Ook hierover werd een enquête gehouden1) en de conclusie luidde toen: praktisch werk zó handhaven maar wel proberen betere plaatsingsmogelijkheden te vinden. Terugblik op dit eerste jaar: De conclusie was vrij algemeen dat het overleg in de contactraad veel nut afwierp en dus voortgezet moest worden. Aan het eind van dit eerste jaar werd eens voorzichtig gepolst of er niet heel misschien een mogelijkheidje zou kunnen bestaan, (in die stijl gaat het nogal eens), dat er studenten bij de onderafdelingsvergaderingen aanwezig zouden mogen zijn. Maar dit was toen nog absoluut onmogelijk! Onthoudt u dit nog eventjes, in elk geval tot januari '69. Een moeilijkheid waar men na dit eerste jaar al mee in 1) Onder de studenten

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 170