170 de maag zat, was de apathie van een vrij groot gedeelte van de studenten. Men probeerde dit te ondervangen door uit elk jaar 2 contactpersonen aan te wijzen (behalve uit het eerste jaar, dat was kennelijk niet zo belangrijk, net als bij Veringa) bij wie iedereen zijn gal kon spuwen, en die dit weer doorgaven aan de studenten in de contactraad. Echt gefunctioneerd heeft dit systeem echter nooit. 2. In de tweede helft van '67 begon zich langzamerhand een stroomversnelling af te tekenen, vooral t.g.v. invloeden van buiten de onderafdeling. In allerlei bladen kwamen kritische stukken te staan over het onderwijs, vooral over methodologische kwesties (didactiek e.d.). Vanuit Stylos (studievereniging van bouwkunde) kwam een stuk medezeggenschap van wetenschappelijke mede werkers en studenten, gebaseerd op verantwoordelijk heidsgevoel. De term maatschappelijk verantwoordelijk heidsbesef valt dan ook voor het eerst. Het stuk van Stylos wordt overigens door velen, waaronder ook „geodesie- activisten", niet helemaal relevant voor de onderafdeling geacht. Opvallend bij de discussies toen was dat men nog steeds maatschappelijke behoeften als gegeven zag. Of men aan allerlei wensen vanuit de maatschappij (b.v. bedrijfs leven) wel of niet moest voldoen, was minder een vraag. Nog wat historische gegevens over de periode eind '67 - begin '68. Het punt onder wijsherziening werd in deze tijd continu op de agenda van de contactraad ge plaatst. Een voorstel tot herziening van het studiepro gramma werd ook aan de studenten gestuurd en leidde tot vele discussies hierover. Hieruit vloeide o.a. voort het rapport van de commissie van Kooten, wat een eerste poging van studentenzijde inhield om een gefundeerd rapport over onderwijs en maatschappij samen te stellen. De voorgestelde veranderingen bewogen zich toen nog wel allemaal op het vaktechnische vlak en hielden meer een stroomlijning in dan een enigszins fundamentele verandering van de studie. Onder de actieve groep studenten bestond toen een vrij grote belangsteling voor onderwijstechnische zaken. Continu overleg (via de contactraad) over een zo

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 171