174 fundamentele zaken aan de orde komen. Maar al te goed functioneert in onze westerse maatschappij het mecha nisme van de inkapseling van de kritiek". Dit werkt d.m.v. overbevrediging in materiële zin (luxe) en de snelle en soms zelfs ongevraagde vervulling van minder ver gaande wensen, waardoor de toestand ogenschijnlijk zo verbetert dat de fundamentele fouten moeilijk te zien zijn, laat staan duidelijk te maken aan mensen die slechts moeilijk de interesse en de tijd voor deze problemen kunnen of willen opbrengen. En dit soort mensen zijn er maar al te veel. Zeker onder de studenten! In de afgelopen E/2 jaar is het functioneren van dit in kapselingsmechanisme ook op onze afdeling enkele keren duidelijk naar voren gekomen. 4. Dan nu weer een stukje geschiedenis. In januari '69 werden de studenten uitgenodigd bij de bijzondere onderafdelingsvergaderingen. Onderwerpen die daar aan de orde kwamen, waren zaken waar geregeld multilateraal overleg over gewenst is, d.w.z. alle studenten zaken en alle algemene onderwijszaken. Andere onder werpen kwamen aan de orde in de gewone onderafdelings vergaderingen waar geen studenten bij aanwezig mochten zijn (beheer, onderzoek e.d.). De overige zaken waar nog overleg over gewenst was, konden nog besproken worden in de contactraad die bleef bestaan. De contactraad fungeert sindsdien als een tus sentijds overlegorgaan waar ongeveer dezelfde onderwer pen aan de orde komen als in de bijzondere onderafdelings vergaderingen. Het aantal vergaderingen van de contact raad is wel flink teruggelopen. En toen brak een belangrijke periode aan. Na 2 onder afdelingsvergaderingen met studenten ontstond nl. zéér leerzaam een conflict. Onder een aantal stu denten leefde de wens om hun vertegenwoordigers te kunnen controleren en zo directer bij de gang van zaken betrokken te raken. Hieruit vloeide voort de vraag om een „publieke tribune" bij de „bijzondere onder afdelingsvergadering", terwijl deze vraag vergezeld ging van de opmerking dat, als dit niet werd toegestaan, aan een minimumvoorwaarde voor een goede vertegenwoor-

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 175