175 diging niet voldaan zou zijn en daaruit de conclusie moest worden getrokken dat de vertegenwoordigers terugge trokken zouden moeten worden. Het vervolg was zéér leerzaam, om verschillende redenen. Ten eerste werd het verzoek afgewezen door de hoog leraren, waarbij als reden werd aangevoerd dat een pu blieke tribune ,,de standpunten zou doen verstrakken''. Waarom precies, is velen nu nog niet duidelijk; Veringa in elk geval óók niet, want die wil een publieke tribune ver plicht stellen in zijn structuur. Maar een ongevraagde publieke tribune betekent vrijwel niets. De vraag naar een publieke tribune werd toentertijd geboren uit een be trokkenheid met de problematiek op de onderafdeling. Het was een stukje politieke bewustwording. Daar draaide het om. Niet om de publieke tribune zelf; dat die erg goed zou gaan functioneren verwachtte bijna niemand. Maar goed, weer terug naar de weigering van de onder afdeling. Dit leerde ons dat de uiteindelijke beslissende macht toch nog echt bij de hoogleraren lag (en ligt). En dat de positie van de studenten bij een conflict bepaald niet sterk was. Maar het meest leerzaam was wel het conflict dat binnen Snellius ontstond. Een groep studenten (voornamelijk mensen die eerder nauwelijks of geen interesse toonden in het overleg tussen hun vertegenwoordigers en de onder afdeling!) vond de voornoemde opmerking over het terugtrekken van de vertegenwoordigers klinken als een ultimatum dat niet in de sfeer op de onderafdeling paste. En dus te ver ging. De emoties onder de studenten laaiden hoog op en er volgde een speciale Snellius-vergadering met een ongekend groot aantal aanwezigen. Het conflict zelf liep, toen de emoties wat gezakt waren, met een sissertje af, maar kennelijk is zo'n conflictsituatie de enige mogelijkheid om de grote groep wakker te doen schudden (tijdelijk tenminste, de grote groep verviel na dit voorval weer rustig in haar oude, apathische houding). Laten we hopen dat er toch nog andere wegen zijn om de grote massa te activeren. 5. De laatste geschiedenisles gaat over de tweede helft van'69 en de eerste helft van '70. Slechts enkele punten

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 176