uit deze periode. In oktober '69 vond een hearing plaats openbare, algemene discussie, in ons geval zonder besluitkracht). Besproken werden een aantal stellingen over de basisstudie (de eerste 4 jaar van onze opleiding). Veel wederzijds begrip bleek er niet te zijn maar wel veel goede wil. Er werden dan ook twee werkgroepen opge richt (voor doelstellingsanalyse resp. onderwijsmetho diek) waarin de hele problematiek nog eens goed door gepraat zou worden. In deze tijd kwamen ook de vertegenwoordigers van het technische, administratief en/of wetenschappelijk per soneel in de onderafdelingsvergadering en de contactraad, wat natuurlijk een verheugende ontwikkeling was. (Hoe al die groepen bij het overleg nu precies heten, weet ik ook niet; ik ben niet zo thuis in het geledingen-denken). Eind '69 was er ook weer eens een actie, aansluitend op een actie aan de hele T.H. Na een dag discussiëren met een groep mensen die hen tartten ook eens een daad te stellen, hield een groepje studenten een inzameling in het geodesie-gebouw ten bate van het medisch comité Nederland-Vietnam (postgiro 8000 bij de Amro-bank). Bij deze actie, die duidelijk was gebaseerd op een politieke bewustwording, bleek echter een groot gedeelte van die mensen die zo graag daden wilden zien, niet over de brug te willen komen Belangrijk waren ook de discussies over de inhoud van het afdelingsblad, Geopinie, die in deze tijd plaats vonden. De vraag hierbij was tot welke grenzen de problematiek zich uitstrekt waar wij op de onderafdeling mee te maken hebben en die in Geopinie ter sprake mag komen. De grenzen zijn nog niet precies vastgesteld het is de vraag of dit überhaupt mogelijk is maar in elk geval zullen door de redactie geweigerde stukken aan het publikatie- bord opgehangen worden, vergezeld van de motivering van de weigering. In deze tijd werd ook eindelijk een alternatief gevonden voor het praktisch werk tijdens het K2: er werd een experiment gehouden met projectonderwijs voor de vierdejaars i.p.v. het praktisch werk. En dan tenslotte de in juni '70 gehouden vergadering

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 177