177 n.a.v. de verwachte invoering van de bestuursstructuur van Veringa. Door een groepje studenten (nog steeds dezelfde groep, u weet wel, de actievelingen) werd deze vergadering intensief voorbereid. En wel op een unieke manier, namelijk mèt een aantal stafleden. Samen met hen werd een aantal avonden gesproken over de koppeling van een bestuursstructuur voor een onderwijsinrichting en de algehele maatschappelijke problematiek. Het gevolg was het ontstaan van een stencil waarop werd uiteengezet waarom men een formele bestuursstructuur minder be langrijk vond dan de houding van zowel docenten als studenten tegenover het onderwijs. Ook probeerde men in het kort weer te geven wat hun bezwaren waren tegen de huidige westerse maatschappij en tegen het onderwijs dat er op gericht is deze maatschappij in stand te houden. De bedoeling van dit alles was om de discussie op de vergadering om te buigen van Veringa's wetsontwerp naar hun inziens veel meer relevante problemen. Een stukje confrontatie dus. Maar dit mislukte volledig doordat bij de inleiding al op het vooral verspreide stencil werd ingegaan en eerst daarover werd gediscussieerd, zij het bepaald niet diepgaand. Na de pauze viel de discussie weer volledig terug op een bespreking van de structuur van Veringa zélf. Een werkelijk prachtig staaltje van inkapseling van al te fundamentele kritiek. 6. Terugblik en commentaar op de afgelopen b/2 jaar. De ontwikkeling van de jaren ervoor heeft zich door gezet. De overleg-positie van de studenten bleet gehand haafd, de problematiek waar men zich mee bezig hield breidde zich steeds meer uit en de kritiek op het onderwijs (zowel inhoud als systeem) en de bestuurlijke organisatie werd steeds radicaler en fundamenteler. De overleg- positie van de studenten is verbeterd door hun aanwezig heid in de bijzondere onderafdelingsvergaderingen, maar nog steeds hebben zij géén formele beslissende macht. En bij de tegenstellingen die aan de oppervlakte komen, is dit toch wel noodzakelijk, om nog enige reële invloed te kunnen hebben. Maar zeker zolang het overleg in de, voor onze afdeling kenmerkende, vriendelijke sfeer plaats

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 178