179 Nog een belangrijk facet van de ontwikkeling is de toe nemende fundamentalisering. Door uitbreiding van kennis en inzicht komen steeds diepere kernvragen aan de orde. Dit weerspiegelt zich duidelijk in de opvatting van de radicale groep studenten (zie b.v. de Veringa- vergadering) maar is ook verder in de onderafdeling door gedrongen, gezien b.v. de oprichting van de werkgroep voor de doelstellingsanalyse. Al komt hier nog niet zoveel van terecht blijkens het feit dat de discussie zich in deze werkgroep nog steeds beweegt om het zoeken naar een doelstelling van de studie vanuit het vakgebied, en niet op het niveau van een politieke keuze, gebaseerd op een ge wenst maatschappijbeeld. Deze fundamentalisering weerspiegelt zich ook in de toenemende gerichtheid op de inhoud van de studie, die steeds meer ter discussie wordt gesteld en waarin zich ook langzamerhand wat fundamentele veranderingen gaan afspelen. De vaak bereidwillige medewerking (leiding) van de hoogleraren is hierbij zeker een positief punt. Zoals zovele zaken kent deze fundamentalisering een goede en een slechte kant. Het zich richten op diepgaande, fundamentele zaken is ontegenzeggelijk noodzakelijk om de toestand werkelijk te verbeteren, maar het gevaar bestaat dat de belangstelling voor kleinere problemen wegvalt. Dit is vooral gevaarlijk omdat hiermee de kloof tussen de radicale, veel studerende groep studenten en de groep die niet kan of wil studeren op deze problemen, steeds groter wordt. Dit blijft één van de grootste moeilijk heden voor de studenten-oppositie. Dit alles heeft ook zijn neerslag binnen Snellius, dat langzamerhand is veranderd in een organisatie van waaruit politieke ^be wustmakende) actie gevoerd kan worden. Die daarvoor informatiemateriaal verzamelt en levert, en die probeert de onderlinge discussie te stimuleren, maar bij dit laatste niet veel succes heeft. Mede door het grotendeels wegvallen van haar tradi tionele, samenbindende functie op basis van een gezellig heidsleven, is het langzamerhand een vraag geworden of zo'n organisatie nog veel zin heeft. Acties e.d. kunnen

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 180