182 VAN LUSTRUM TOT LUSTRUM Het schokkend relaas van 5 jaren vol bruisende activiteit binnen Snellius, of hoe het leven na een allesslaande vijfde lustrumviering zijn dagelijkse loop hernam. Nadat het vijfde lustrum van Snellius op 4 december 1965 met de sluiting van de fototentoonstelling „Geodesie en de opleiding tot geodetisch ingenieur", gehouden in de tekenzaal naar het schijnt, tot een eind was gekomen en slechts een tweehonderdtal overjarige lustrumboeken hiervan een stoffelijke reminiscentie bleef, besloot het toenmalig bestuur al snel, zo ook het huidige van plan is, zijn niet geringe taken over te dragen aan een stel verse kerels, waaronder zich mogelijk toen al (schrijver dezes maakte toentertijd nog een middelbare school in het centrum des lands onveilig, schr.) onze vrouwelijke hoop in bange dagen Eveline Blitz, die thans ter complicering het bijvoegsel Beneder in haar naam meezeult, bevond. In ieder geval vertegenwoordigde ze reeds toen een groep van strijdbare vrouwen, nu in de volksmond Dolle Mina's geheten. Het schijnt echter, wee degenen die hierin de hand hebben gehad, dat zij, secretaresse van Snellius zijnde, op 31 maart 1966, de oude hap zal zich deze zwarte dag stellig herinneren, of zo wijs was af te treden, of eruit werd geknikkerd. Dat zij desondanks thans de spil is van menige subversieve actie binnen de onder afdeling, strekt haar tot eer. Voor ze echter de pijp aan Maarten, die voor deze gelegenheid Willem Lamers heette, gaf, had zij met haar medebestuurderen kennis gemaakt met de notabelen van Geodesie, was ze op bruiloften verschenen van Wim van Kooten, van Biesen, van der Salm, u weet wel van de Zuidpool, Griep, de wederhelft van het onafscheidelijke duo Griep en Hup, bekend van radio en telefoon, en Henri Dekker, en had het gezelschap met haar, met lede ogen het verscheiden van afstuderen- Co van Angelen, (bij leven secretaris Snellius 1969—70)

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 183