183 den als Morrema, Moens en Brandsma op 22 februari, en Dekker, Bouw, Moolenaar, Oldenstam, van der Wal, Pronk en Lindeman op 16 juni van dat jaar 1966 moeten aanzien. (Wat een leed die meid alzo heeft doorstaan). Voor het overige dient vermeld het ontstaan in die dagen van, wat ook nu nog is als de Contactraad, een excursie naar de Lauwerszeewerken met het éénmalige optreden van Ir. Waalewijn, de komst van een nieuwe lector, Maris, die het nog tot hoogleraar wist te schoppen, waar over later meer, en het afscheid van de heer Wensveen, die ook nu nog wel eens als portier van het reserve bankje komt. Begin november 1966 moet het bestuur Vermeulen het welletjes hebben gevonden en de hele rotzooi hebben overgedragen aan een nieuw stel verse, jonge, van activi teit overlopende kerels, het eerste bestuur dat schrijver dezes zich persoonlijk kan herinneren en waarin kleur rijke (van zacht rose tot knalrood) figuren als Herman Quee en Marcel Kohier topfuncties bekleedden. Al op 29 november was er een excursie naar het grondbedrijf van Amsterdam, een erfenis van Vermeulen c.s. want Quee en handlangers moesten zich nog inwerken. Wel waren ze in staat, op volwaardige wijze afscheid te nemen van Snellius' corifeeën die dan toch nog de status van geodetisch ingenieur verwierven als Sonnenberg, Thiadens, die nog eens uit Duitsland terugkwam voor een lezing, Kremer, Calvo, Blok, Boom, Ebbinge, de Koning, Lamers, Marissen, die sedert kort weer op het oude nest is neer gestreken, Minnaard, Vermeulen, Voss en van der Zypp. Zoals u ziet gaf het studiejaar 1966—'67 een piek in de produktie van grote denkers te zien. Huwelijken waren er ook dat jaar. Wim Corbet waagde de grote stap, even als Schuringa met de voorletters H. H., vooral niet te verwarren met het latere verschijnsel Kier Schuringa, Willem Flach, Thiadens en Rin Zijlstra, de hoofdredac teur van de vorige druk van dit boek. Excursies waren er, hoofdzakelijk georganiseerd door het brein op de achter grond, Guus Hart. Van 18 tot 26 februari 1967, zo ver meldt het grote geschiedboek van Snellius, reisde een groep leden onder andere naar Dresden en Berlijn. Een

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 184