184 opmerkelijk feit was wel dat op 27 april 1966 Anne Von deling een lezing hield, op spectaculaire wijze onder broken door Hoogenraad die de komst van een koninklijke spruit kwam bekend maken. Een ander blijk van politiek bewustzijn in die tijd was de 1 mei-viering door de helft van het bestuur, nadat de andere helft op 30 april om één ot andere duistere reden feest had gevierd. Op 5 mei 1967, wat was er ook weer op die dag, kregen de leden van Snellius voor de eerste en wellicht de enige maal in de geschiedenis van Snellius de mogelijkheid om met de bus naar Flevoland te gaan en aansluitend de cartografische tentoonstelling in Amsterdam te bezoeken, derwelke een mij niet bekend aantal aangreep, doch on getwijfeld kan nog menigéén terugkijken naar dit onvergetelijke evenement. Maar eind oktober 1967 had ook dit bestuur het wel gezien, en was de tijd gekomen voor Jan Martens die aanvankelijk maar liefst 5 voornamen meetorste, maar er nu, geloof ik nog maar 2 of 1 in ere heeft gelaten, en nog een paar. Die Jan Martens ontpopte zich tot de Snellius- figuur uit de interlustra periode. Alom in den lande genoot hij bekendheid, werd een veelgezien figuur op recepties en vergaderingen, altijd even correct gekleed, en hem komt de eer toe, het grootste aandeel te hebben gehad bij het opbouwen van de vereniging tot wat zij nu is, of liever wat zij in haar glorietijd zo'n twee jaar ge leden is geweest. Op 15 november vond de bestuurs wisseling officieel plaats en al een week later was de eerste receptie ter gelegenheid van het afstuderen van Rin Zijlstra en Wouter Beekman, die later roem zou vergaren als meneer Beekman in de rol van instructeur in de vakken waarnemingsrekening en puntsbepaling. Tot grote spijt van ieder die de geodesie een warm hart toedraagt, is hij sinds kort vertrokken uit Delft. De dies- natalis viel in 1967 op 29 november (vreemd eigenlijk dat dat wel vaker zo was) en was voor het bestuur aanleiding, een uitstapje naar Geestmerambacht te organiseren met aansluitend een boerenkoolmaaltijd in Heerhugowaard. Nadat hiervan iedereen was bekomen, kon men zich opmaken om Marcel Kohier te helpen zijn trouwdag door

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 185