185 te komen. Vijf dagen later, 26 februari 1968 was het René van der Schans die afstudeerde. Ook van Biesen gelukte dit wapenfeit maar hij was door ziekte verhin derd, aan de manifestatie deel te nemen. In april kwamen er een aantal Duitse geodeten uit Hannover op bezoek en toen we die weer naar huis hadden gestuurd, was de tijd gekomen om maar weer eens op excursie te gaan, dit maal naar Tsjecho Slowakije dat toen nog in de waan was, een onmogelijke droom waarheid te zien worden. Op 24 april deed zich het spectaculaire feit voor, dat twee Snelliusleden hun vrijgezellenstatus opofferden, hetgeen een, zij het tijdelijke, splitsing in het bestuur teweeg bracht, toen Jan Martens naar de receptie van Hessel Hettema ging en Juud de Lange Wouter Beekman voor zijn rekening nam. Nadat er een aantal Tsjechische of waren het Finse studenten de gast was geweest, studeerde in juni Ormel af, die het niet lang daarna ook nog nodig vond, zich in de echt te laten verbinden, iets wat kort voor hem Kenneth Koole en Eveline Blitz, weliswaar niet met elkaar, hadden gedaan. De laatste grote daad van dat bestuur was het verschijnen op de receptie ter gelegenheid van het huwelijk van Ludo Boeije. Intussen was Snellius echter een bijzonder lid kwijtgeraakt in de persoon van Peter Plas, die in de kleine twee jaar, die hij bij ons heeft doorgebracht, een onvergetelijke indruk heeft achtergelaten als droog komiek van de betere soort. Zo gaat het verhaal, dat hij eens tijdens een pauze met een dochter van Hoogenraad, die de invalster voor mejuffrouw Melisant was, ,in de echt' werd verbonden waarbij hij haar voor de gelegen heid, een stuk gordijn als sluier had om gedaan. Ook schijnt hem de eer toe te komen als eerste en enige dwars door het loket de keuken te zijn binnengedoken. Hoewel de tijd van gaan gekomen was, had Jan Martens daar nog geen zin in en omgaf hij zich met wat jongere krachten om het nieuwe bestuur te vormen en zodoende het gezelschap op 29 november 1968 de zoveelste dies excursie aan te bieden naar Hoek van Holland. Drie dagen tevoren was er het afstuderen van de heren Dub-

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 186