100 beid, Meiborg en Frederikse. Het nieuwe kalenderjaar 1969 was voor het bestuur aanleiding, een nieuwe traditie in het leven te roepen, welke overigens niet is voortgezet, namelijk een secret ar essenborrel, om de contacten wat te verstevigen In februari kwamen, waarschijnlijk voor het laatst, de bestuursjacquetten (schrijf ik dat wel goed?) uit de mottenballen om geshowed te worden op het afstuderen van Schuringa (H. H.), Jan Denekamp en Wim Corbet. Een week later kregen Snelliusleden de kans van hun leven kennis te maken met porno-staat nummer één, Dene marken, in het kader van een excursie, georganiseerd door de toenmalige excursie-commissaris Barend van Grafhorst, toen nog Henkie geheten. Inmiddels had Jan Martens er dan toch genoeg van gekregen en nam Siebe Stellingwerff Beintema zijn taken over, wat mede inhield dat Gert van der Slikke tevens het secretariaat ging beheren. Dezelfde Gert van der Slikke zou op 22 februari in zijn hoedanigheid van penningmeester een bezoek hebben gebracht aan de grafsteen van Snellius in Baarland. Alle overige bestuursactiviteit van dat jaar stond uiteraard in de schaduw van dit vermeldenswaardige gebeuren. 1969 werd het jaar van de trouwerijen want in chrono logische volgorde waren het Nout Kalt, Henk Illes, Eddy Christiaan toen ook maar, Auke Hoekstra, Frank Baank, Juud de Lange, Adri Grootvelt, die voor Baank in het rijtje hoort te staan, Willem Meinema en Henri Aalders, die meenden gevonden te hebben wat ze zochten en zich angstvallig verzekerden tegen verlies. Ook in 1969 was er de rel rond de publieke tribune wat een brief, een anti-brief en veel discussies tot gevolg had, maar het gewenste doel, eindelijk af te komen van de ,,van boven af opgedrongen onmondigheid middels onbekendheid met vele zaken", niet bereikte. Op 16 april hield Bijkerk zijn inaugurele rede, wat hem de titel professor opleverde, van 21 tot 25 april werd het veer tiende lustrum van de Utrechtse Vrouwelijke Studenten Vereniging gevierd en 2 mei hield de Munck zijn open bare les. In juni studeerden af de oud-landmeter Lax,

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 187