190 BI} HET AFSCHEID VAN PROF. R. ROELOFS Op 31 augustus van dit jaar verliet professor Roelofs onze onderafdeling. Voor zover je als student de kans kreeg hem te door gronden, immers je kende hem hoofdzakelijk als de correcte gentleman" achter de lessenaar die je een arbeidsintensief doch glashelder college voorschotelde, kon je merken dat hij een wetenschapsman in hart en nieren was, altijd te vinden op congressen en op bijeenkomsten waar hij contacten had met de zware jongens" van de geodesie, waar hij trouwens zelf ook toe behoorde. Een beroemd wetenschapsman, die echter niet in een ivoren toren zetelde. Als Snellius iets wilde organiseren stond hij altijd met raad en daad terzijde. De excursie naar Parijs (april 1970) had mede door hem een voortref felijk programma. Dat de reis niet doorging was dan ook bepaald niet aan hem te wijten. Lustrumboek- en lustrum commissie konden altijd bij hem terecht, hij was voor een ieder de man die bezweek onder de contacten met binnen- en buitenlandse wetenschapslieden, de man die van alles afwist en die bereid was naast alle adviezen die hij gaf ook, als gezegd, tot daden overging. Toen de lus trumcommissie 1970 de mariene geodesie informatiedag voorbereidde en eens bij professor Roelofs te rade ging, was het dagprogramma al snel op poten gezet en in ge sprekken later in het jaar bleek dat hij intussen reeds verschillende nog uit te nodigen sprekers aan de telefoon had gehad of op congressen had gesproken en deze wetenschapschapsmensen al bereid had gevonden op deze lustrumdag het spreekgestoelte te bestijgen. Zo was de zaak bijkans in kannen en kruiken. Er zijn tal van feiten waarin de rol van professor Roelofs een onschatbare waarde gehad heeft. Op deze manier heeft hij zijn erelidmaatschap van Snellius op voorbeeldige wijze vervuld.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 191