45 decisions", kan beschouwd worden als een zelfstandig vakgebied naast de Operationele Analyse, al wordt de grens tussen deze gebieden weer op verschillende wijze getrokken. Het lijkt in dit kader overbodig, nader op de probleemstelling van deze „Decision Theory" in te gaan, gezien de inleidende artikelen, die daarover van de hand van een geodeet zijn verschenen [3, 4], In het nu volgende overzicht is de reeds geschetste ver kaveling naar modellen en problemen gehandhaafd binnen het kader van een indeling aan de hand van de zojuist besproken aspecten. Zowel de daarin genoemde modellen als de voornaamste probleemstellingen zullen in het kort nader worden aangeduidenkele algemene opmerkingen lijken hier op hun plaats. In de benamingen van de modellen wordt veelvuldig de term „programmeren" gebruikt; deze term slaat direct op het belangrijkste doel van de Operationele Analysehet opstellen van een optimaal programma voor de uitvoering van een of ander proces van organisatorische aard. Er is dus een duidelijk onderscheid met het begrip programmeren als aanduiding van het opstellen van instructies voor een computer. Anderzijds kan worden gesteld dat vrijwel elke praktische toepassing van O.R.- modellen zonder het gebruik van computers ondenkbaar is, zodat deze term daarbij in beide betekenissen geaccepteerd moet worden. Getracht is met dit overzicht een indruk te geven van de terminologie van de Operationele Analyse, zoals die in de literatuur wordt gehanteerd. Een beknopte literatuur lijst is aan het eind van deze inleiding opgenomen, waar naar in de onderdelen van het overzicht verwezen wordt.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 46