50 GEODESIE EN FUTUROLOGIE Zoals u op deze bladzijde ziet was de lustrumboekcommissie van oordeel dat een bijdrage met bovenstaande titel niet in dit boek mocht ontbreken. Uitgenodigd om het verhaal verder af te maken konden we geen enkele reden vinden om het niet met de commissie eens te zijn; noch vanuit de lustrumviering: juist de laatste vijf jaar heeft het begrip futurologie sterk in de belangstelling gestaan; noch vanuit de futurologie: deze is zo ruim van opzet dat zij zich ook met de geodesie bemoeit; noch vanuit de lustrumboekcommissie: er zijn geodeten die enorme hoeveelheden koffiedik tot hun be schikking hebben. Op het moment echter dat we gedwon gen werden het geheel van een iets positievere kant te benaderen begonnen we enige sympathie te voelen voor de ezel die verhongerde tussen twee hooischelven niet wetende van welke hij het eerst zou etenMet een ver handeling die de woorden geodesie" en futurologie" als trefwoorden moet hebben, kan men verschillende kan ten uit. Zelfs zonder de betekenis van de woorden te kennen rijst de vraag of we de futurologie gaan behandelen als onderwerp van de geodesie of de geodesie als onderwerp van de futurologie. En welke aspecten moeten we belich ten? We worden hier geconfronteerd met een keuze probleem. Om dit op te lossen hebben we behalve een beschrijving van de alternatieve mogelijkheden een doel stelling nodig, liefst uitgesplitst in oogmerken op korte, middel-lange en lange termijn. We hadden gehoopt deze als gegeven van de lustrumboekcommissie mee te krijgen. Het jeugdig idealisme van de leden van de commis sie belette hen echter besluiten te nemen ten aanzien van iets waar ze zich niet ter zake kundig achtten. Ter geruststelling moet hier vermeld worden dat een com missie van rijpe mensen ook geen oplossing biedt. Hoewel het resultaat niet slechter is, is de onzekerheid groter. Ir. M. W. F. J. Creusen

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 51