6 WOORD VOORAF Van één der leden van de lustrumboekcommissie ontving ik, als voorzitter van de onderafdeling, de vraag een voorwoord te schrijven in dit boek. Nu is het woord voorwoord" volgens onze taalzuiveraars een germanisme, dat ook in de Engelse taal is doorgedrongen (foreword). Beets spreekt ook al over een „afgrijselijk voorwoord". Daarom heb ik maar als titel „woord vooraf" gekozen, hoewel voorrede, voorbericht, ten geleide ook aan de eis van goed Nederlands voldoen. Waarom deze bijdrage van de voorzitter van de onder afdeling is gevraagd, is mij niet helemaal duidelijk. Vermoedelijk is dit gebeurd omdat eerder in verschenen lustrumboeken ook altijd stukjes van voorzitters zijn opgenomen. Hoewel het nu volop mode is allerlei tradities overboord te gooien, schijnt de lustrumboekcommissie om één ol andere reden in dit opzicht niet van de mores te willen afwijken. Misschien wil zij althans één lid van de nu zeer vele leden van het onderafdelingsbestuur gunstig stemmen door hem deze eer, een „woord vooraf" te schrijven, aan te doen. Er zullen wellicht faciliteiten worden gevraagd voor het gebruik van ruimten in het geodesiegebouw, maar dan had men zich beter tot de beheerder kunnen wenden. Zou ik mij aan de traditie houden, dan zouden in ieder geval lovende woorden over de werkzaamheden van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius", de moed van het bestuur van „Snellius" om een lustrumviering te organiseren, de zware taak van de lustrumboekcommissie, enz. moeten worden geschreven. Maar zweemt dit niet teveel naar het zo verafschuwde paternalismede docent die al schouderklopjes gevend zich tussen de studenten beweegt. De goede verhouding tussen de onderafdeling wat dit instituut dan ook zij en de studenten, in het bijzonder zij die lid zijn van „Snellius", zou ter sprake

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 6