7 dienen te komen. Een zeer subjectieve benadering van een vaag begrip. Wat is een „goede verhouding" tussen twee groepen? Bovendien is er nog de moeilijkheid dat de groep studenten steeds verandert, terwijl de andere groep maar zeer weinig in samenstelling wijzigt. Onder deze andere groep versta ik dan diegenen die geen student zijn. Dus geen lovende woorden, enz. en geen uitspraak over de verhouding studenten-staf. Zij zijn, afgezien van het paternalistische trekje, ook overbodig. „Snellius" heeft hij de voorgaande activiteiten bewezen dat het een lustrum goed kan organiseren en ook vele andere zaken goed kan uitvoeren. En laten we over de goede verhouding ook niet te veel zeggen. Natuurlijk zijn er meningsverschillen. Het is welhaast onvoeglijk om in dit verband niet te schrijven over de nota's van Posthumus en het ontwerp-wet Veringa. Maar Posthumus geeft zijn tweede voortgangs nota onder het motto, dat als volgt luidt: „Toutes choses sont dites déja, mais comme personne n'écoute, il faut recommencer toujours". Men kan zich alleen afvragen: als toch niemand luistert, waarom zou men dan opnieuw beginnen Daarom, althans in dit epistel, verder geen woord over deze zaken. Tijdens de lustrumviering zal de lustrum commissie vermoedelijk een verbod uitvaardigen om over deze onderwerpen te spreken. Laten we in elk geval in die week „lief zijn voor elkaar". De 80.000 deelnemers aan de „happening" in het Kralingse Bos hebben bewezen dat zij hiertoe drie dagen met behulp van veel lawaai en enige drugs in staat waren. Ik vertrouw dat wij het gedurende een week met een paar honderd mensen zonder al te veel lawaai en drugs ook kunnen presteren. De aandachtige lezer, ja zelfs de minder-aandachtige lezer, zal hebben bemerkt dat in dit „woord voorat" over hetgeen hierna in het boek verschijnt niets maar dan ook helemaal niets wordt geschreven. Ik heb dit niet met een bepaalde bedoeling gedaan, maar ik kan niet anders, want de inhoud van het lustrumboek is mij

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 8