91 6. Glossary of technical terms in cartography. London 1966. Ca. 10 gulden, 84 biz. Prepared on behalf of the Cartographic subcommittee of the British national committee for geography. Ongeveer vierhonderd basistermen met definities. Appendix I Named map projections, appendix II Isograms. Een goed carto grafisch woordenboek voor het engelse taalgebied, in afwachting van de Multi ingual dictionary of technical terms in cartography, vgl. 14 hierbeneden. 7. Greenhood, David: Mapping. Chicago 1964. Ca. 12 gulden, 289 biz. Algemene inleiding. Zeer goed en eenvoudig geschreven. Uitstekend ge ïllustreerd met oorspronkelijke tekeningen van Ralph Graeter. Literatuur alleen engelstalig. 8. Hostettler, Rudolf en anderen: Technical terms of the printing industry. London 1963. Ca. 15 gulden, 195 biz. Een klassiek werkje. Veertienhonderd termen in nederlands, duits, engels, frans en italiaans. Veel illustraties. 9. Imhof, Eduard: Gelande und Karte. Erlenbach-Zürich 1968. Ca. 40 gulden, 255 +35 blz. Handleiding voor het lezen en het gebruik van ihb. Zwitserse topografische kaarten. Oorspronkelijk voor het Zwitserse leger geschreven. Geeft uitste kend inzicht in de vertaling van terrein tot kaart en terugvan kaart tot terrein. Rijk geïllustreerd met oorspronkelijke tekeningen en kaart fragmenten in kleur. 10. Imhof, Eduard: Kartographische Gelandedarstellung. Berlin 1965. Ca. 85 gulden, 425 blz. Het ongeëvenaarde boek over cartografische reliëfvoorstelling, geschreven door de grootste in het vak. Een engelse uitgave is in voorbereiding. Bijzonder rijk geïllustreerd met veel oorspronkelijke tekeningen, en kaarten in kleur en zwart-wit. Vrijwel volledige internationale literatuur. 11. Koeman, C.Handleiding voor de studie van de topografische kaarten van Nederland 1750-1850. Groningen 1963. Ca. 15 gulden, 120 blz. Het aangewezen boek over de directe voorgeschiedenis van de moderne topo grafische kaarten benevens de kadasterkaarten en de rivierkaart in Nederland, en hun bruikbaarheid als historische documenten. Veel afbeeldingen van kaartfragmenten in zwart-wit en in kleur. De auteur is terecht hoogleraar in de cartografie, in Utrecht. 12. Koeman, Cornelis: The principle of communication in cartography. Paper presented at the Fifth international conference on cartography, Stresa, 4—10 may 1970. Vertelt hoe een geodeet de cartografie ontdekte en geeft bijzondere aandacht aan de kaart als grafische expressie van geografische gegevens, en aan de ideeën van Bertin, vgl. hierboven 4. 13. Monkhouse, F. j. en H. R. Wilkinson: Maps and diagrams. London 1964. Ca. 15 gulden, 432 blz. Het enige algemene handboek voor thematische cartografie in het engelse taalgebied. Zeer veel goede illustraties in zwart-wit en literatuur. In de eerste plaats geschreven voor aardrijkskundestudenten. 14. Multilingual dictionary of technical terms in cartography. Uit te geven in Bad Godesberg 1971. Ca. 40 gulden, 600 blz. Een publikatie van de International cartographic association onder redactie van Emil Meynen. Het woordenboek gaat ca. twaalfhonderd termen bevatten in vrijwel alle west- en oosteuropese talen, benevens arabisch en japans. Definities in duits, engels, frans, russisch en spaans. De redactie voor het nederlandse deel bestaat uit E. S. Bos, secretaris, P. W. Geudeke, fE. Romein, voorzitter, H. Rombach, A. van der Waag en G. F. Willems. 15. Op hoop van leven. Natuurbescherming in het dichtstbevolkte land van Europa. Amsterdam 1970. Ca. 3 gulden, 88 blz. Zeer smakelijk uitgegeven bestek op een benauwend gebied door verschillende vaderlandse geleerden. Heeft niets met cartografie te maken.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 92